2016.gada Eiropas čempionātu bridžā plāno organizēt Liepājā

Eiropas Bridža federācija sadarbībā ar Latvijas Bridža federāciju ir vienojusies 2016.gadā Eiropas čempionātu bridžā rīkot Latvijā. Iepazīstoties ar Latvijas pilsētu infrastruktūru, organizatori iecerējuši čempionātu rīkot Liepājā. Pirmdien, 1.jūnijā, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis un Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš tikās ar čempionāta organizatoriem, lai pārrunātu pasākuma norisi un atbalsta iespējas, informē pašvaldībā.

Kā tikšanās laikā stāstīja organizatori, Eiropas junioru čempionāta bridžā norise Liepāja plānota 2016.gada jūlijā astoņu dienu garumā, no kurām piecas dienas norit sacensības un trīs dienas – nometne. Plānots, ka čempionātā piedalītos aptuveni 400 dalībnieki un vēl tehniskais personāls. Liepājai kopumā šajā laikā tiktu piesaistīti aptuveni 2500 cilvēku.

Organizatori uzsver, ka čempionāts reklamēs Liepāju un nodrošinās tūristu pieplūdumu pilsētā, turklāt uz čempionātu atbrauc ne tikai dalībnieki, bet arī viņu vecāki un draugi.

„Liepājā bridžs vēl nav guvis lielu popularitāti, bet čempionāta norise mūsu pilsētā varētu modināt jauniešu interesi par bridža spēli, piesaistot liepājniekus arī dalībai čempionāta nometnē,” uzskata Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis.

Kā tikšanās laikā atzina Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš, arī Liepājas Olimpiskajam centram, kas būtu čempionāta norises vieta, tā būtu jauna pieredze un jauni iespaidi.

Latvijas Bridža federācija lūdz Liepājas pilsētas domi atbalstīt čempionāta rīkošanu Liepājā 2016.gadā un līdzfinansēt sacensības par kopējo summu 29 000 eiro. Arī no valsts ir plānots saņemt līdzfinansējumu. Kopējais pasākuma izdevumu budžets ir 114 310 eiro. Jautājums par atbalstu čempionāta rīkošanai Liepājā tiks izskatīts 4.jūnija Liepājas pilsētas domes pastāvīgajā Izglītības, kultūras un sporta komitejā, Finanšu komitejā, kā arī 11.jūnija domes sēdē.

Kā atzīmē organizatori, bridžs ir intelektuālākā kāršu spēle pasaulē, tā trenē matemātiskās spējas. Eiropas bridža federācija apvieno 46 valstu federācijas.

Pievieno komentāru

Liepājā