18.novembra koncertu bagātinās ''dzīvās gleznas''

Piektdien, 18. novembrī, pulksten 17 Liepājā, K.Zāles laukumā notiks Latvijas proklamēšanas 98. gadadienai veltīts koncerts, kurš apmeklētājiem piedāvās izdzīvot ne tikai muzikālus, bet arī vizuālus pārsteigumus ar Liepājas impresijām, informē pasākuma rīkotāji.

Liepājas impresijas, tai skaitā Rožu laukums, Karostas forti, jūras stāvkrasts, Spoku koks, Gulbju dīķis, promenāde un Sv.Trīsvienības katedrāle, koncertā tiks atspoguļotas iepriekš izveidotās video projekcijās. Papildinot video projekcijas ar profesionālu dejotāju priekšnesumiem, kā arī koncepcijai pielāgotiem tērpiem, video mākslinieks Krists Krūskops sadarbībā ar horeogrāfi Ievu Kemleri un kostīmmākslinieku Didzi Paegli radījuši īpašu vizuālu pārsteigumu – ''dzīvās gleznas''.

''Katra vieta Liepājā ir ar savu stāstu, ar savām atmiņām.. Ja atmiņu vairāk, vieta īpašāka. Šīs atmiņas tiek iemūžinātas, pierakstītas, apdzejotas, fotografētas un arī uzgleznotas. Atmiņu gleznas dzīvo līdz ar cilvēkiem. Klausoties dažās dziesmās, liekas, ka sastingusī atmiņu impresija sāk kustēties un tajā attēlotie tēli atdzīvojas, lai pastāstītu savu stāstu par šo vietu un laiku. To mēs centīsimies izdarīt arī rīt – atdzīvināt Liepājas impresijas un pastāstīt stāstus,'' tā par svētku koncepciju režisors V.Pavlovskis.

Dejotāji – Ģirts Bisenieks, Reinis Rešetins, Kārlis Kemlers un Rolands Meržejevskis.

Savukārt par koncerta muzikālajiem pārsteigumiem rūpēsies dziedātāji Ance Krauze un Ralfs Eilands, kā arī Liepājas teātra aktieri – Agnese Jēkabsone, Everita Pjata un Viktors Ellers –, un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris ''INTIS'' (diriģente Ilze Valce). 

Koncertā tiks izpildītas dziesmas ''Pūt, vējiņi'' (J. Lūsēns), ''Kas jūs esat'' (I. Kalniņš), ''Sitiet bungas'' (I. Kalniņš), ''Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas'' (Z. Liepiņš), ''Pie laika'' (U. Marhilevičs), ''Mātes karogs'' (Z. Liepiņš), ''Dzied ar mani tautu meita'' (M. Brauns), ''Maldugunis dzēšot'' (A. Stafecka).

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un salūta mūzikas aranžētājs – Normunds Kalniņš. Svētku režisors - Valdis Pavlovskis.

Pasākuma noslēgumā ap pulksten 17.40 svētku uzrunu teiks Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kam sekos svētku kulminācija – uguņošanu.

Pievieno komentāru

Liepājā