16. marta provokāciju bums Liepāju neskars

Leģionāru dienā, 16.martā, visi ievērojamākie piemiņas pasākumi plānoti Rīgā, bet Liepājā organizēti pasākumi vispār nav iecerēti. Iespējams, ka Centrālkapos neliels skaits cilvēku ziedus noliks individuāli, tomēr tā nav organizēta akcija, bet katra cilvēka brīva vēlēšanās.

To aģentūrai LETA paudis Liepājas nacionāli patriotisko organizāciju koordinators Juris Raķis aģentūrai. Viņam neesot informācijas par kādu organizētu akciju.

"Nacionālā spēka savienības" (NSS) priekšsēdētājs Viktors Birze apstiprina, ka viņa organizācijas aktivitātes tiek plānotas Rīgā, nevis Liepājā.

Arī Liepājas pilsētas domē neviens pieteikums leģionāru dienā organizēt publisku pasākumu nav saņemts un saskaņots.

Pagaidām nav informācijas, ko Liepājā ieplānojuši vai nav ieplānojuši Latvijas Nacionāli demokrātiskās partijas biedri, pazīstami kā osipovieši, vai barkašovieši.

Izsmeļošs raksts par piemiņas pasākumiem 16. martā lasāms "Neatkarīgās rīta avīzes Latvijai" mājas lapā .

"Deviņdesmito gadu pirmajā pusē 16. marts Latvijā tiek atzīmēts kā Latviešu leģiona piemiņas diena, līdz 1998. gadā to ar likumu nosaka par oficiālu atceres dienu. Taču jau 2000. gada sākumā pēc vairāku gadu ilgas konfrontācijas un ārpolitiskiem sarežģījumiem Saeima nolemj 16. martā atzīmējamo latviešu karavīru piemiņas dienu pārcelt uz 11. novembri – Lāčplēša dienu. Neatkarīgā izseko līdzi tam, kā dažu simtu sirmu vīru vēlme pieminēt kritušos biedrus transformējusies iekšpolitisku, ārpolitisku un nacionālu kauju laukā, pateicoties pašmāju politiķu vēlmei krāt savu politisko kapitālu un Kremļa centieniem atrast vājo vietu no tās promejošajā Baltijas valstī," raksta Neatkarīgā.

Pievieno komentāru

Liepājā