136. koncertsezonu Simfoniskais orķestris atklās kopā ar Georgiju Osokinu

16. septembrī pulksten 19 Liepājas Simfoniskais orķestris atklās savu 136. koncertsezonu kopā ar jauno pianistu Georgiju Osokinu. Sezonas atklāšanas koncerts notiks Liepājas koncertzālē ''Lielais dzintars''. Lai gan orķestris jaunajā mājvietā mitinās jau teju veselu sezonu, koncertsezonas atklāšanu tas šeit piedzīvos pirmo reizi, norāda Liepājas Simfoniskais orķestris.

Liepājas Simfoniskais orķestris jauno koncertsezonu atzīmēs ar Sergeja Rahmaņinova mūziku. Otrā simfonija un Trešais klavierkoncerts ir ierindojami ne vien Rahmaņinova, bet arī klasiskās mūzikas repertuāra populārāko opusu sarakstā.

Līdz šim gandrīz katrā koncertā repertuāru Georgijs Osokins ir varējis izvēlēties pats, kas ne vienmēr izdodas mūsdienu mūzikas industrijā. Arī šis nav izņēmums, Liepājas Simfoniskais orķestris bija atvērts pianista piedāvājumam, piekrītot atskaņot tieši Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu (opuss 30).

''Rahmaņinovs ir ļoti tuvs manai cilvēka un mūziķa dabai. Tā ir mana stihija, kurā es jūtos ērti. Tiek uzskatīts, ka šis klavierkoncerts ir viens no grūtākajiem mūzikas literatūrā. Varbūt tas pat ir visgrūtākais, bet man toties ļoti ērts! Sarežģīti to atskaņot mēdz būt tīri emocionāli, jo tas prasa milzīgu atdevi. Manā skatījumā tas ir dziļi personisks darbs, kur iekšā redzu arī vairākas traģiskas tēmas – no kaitinoša izmisuma līdz atteikšanās no Dieva,'' savās izjūtās dalās Georgijs Osokins.

Otrs Sergeja Rahmaņinova opuss, ar ko Liepājas Simfoniskais orķestris svinēs savu 136. koncertsezonas sākšanos, ir viņa tikai dažus gadus agrāk radītā Otrā simfonija (opuss 27).

Pievieno komentāru

Liepājā