100 gadu jubilejā sveic Virgā dzimušo Elzu Vītolu

Ceturtdien, 26. septembrī, 100 gadu jubilejā Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks sumināja liepājnieci Elzu Elvīru Vītolu. Gaviļniece savu 100. dzimšanas dienu sagaidīja kuplā radu pulkā un ar viesiem dalījās savā ilgdzīvošanas noslēpumā, informē pašvaldībā.

Elzas kundze dzimusi Virgas pagastā, ģimenē auguši trīs bērni – divas meitas un dēls. Vecākiem piederējusi jaunsaimniecība, kur jau no bērnības Elzas kundze strādājusi dažādus lauku darbus. Tieši zeme simtgadniecei devusi spēku un ilgo mūžu, tāpēc pat sirmā vecumā saglabājusies mīlestība uz dažādiem dārza darbiem. Vēl pērnā gada pavasarī Elzas kundze piemājas dārziņā stādījusi tulpes un narcises.

Kā stāsta Elzas kundze, viņa ir ticīgs cilvēks, tādēļ, cik vien ilgi veselība ļāvusi, apmeklējusi Sv.Annas baznīcu. Viņa arī uzsver, ka pats galvenais ir dzīvot kustībā. Paliekot vecākam, regulāri ir jākustas, tādēļ, ja asinsspiediens atļauj, viņa vēl šodien dodas laukā un reizes desmit apiet ap māju.

Elzas kundze izaudzinājusi meitu, mazdēlu un mazmazdēlu. Meita Ināra lepojas, ka mamma vēl aizvien ir moža un apveltīta ar asu prātu, vēl šodien visu ļoti labi atceras.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, sveicot gaviļnieci, jubilārei novēlēja labu veselību un mundru noskaņojumu gan šodien kā svētku dienā, gan arī ikdienas gaitās. „Tā ir liela dāvana –  nodzīvot līdz šādam vecumam un skaisto jubileju sagaidīt tik omulīgā draugu un radu pulkā,” sveicot jubilāri, norādīja U.Sesks.

Elza Vītola kopā ar ziediem un apsveikumu kartīti saņēma arī Liepājas pilsētas domes pabalstu 100 latu apmērā, kāds tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Pašvaldība vēl arvien aicina visus liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt Liepājas pilsētas domi, ja kādam no tuviniekiem tuvojas 100 gadu jubileja. Simtgadnieku piederīgie var zvanīt un informēt par tuvojošos jubileju domes Apmeklētāju pieņemšanas centru (APC) pa tālruni: 634 04705 vai rakstīt domei adresētu iesniegumu un atnest to uz APC Rožu ielā 6.

Vairāk foto šeit.


Pievieno komentāru

Liepājā