Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

100 gadu jubilejā sveic liepājnieci Annu Almu Valdmani

Veselu gadu vecāka par Latvijas valsti – tā smaidot un jokojot pati par sevi saka liepājniece Anna Alma Valdmane, kura tikko atzīmēja savu 100 gadu jubileju. Gaviļnieci apaļajā jubilejā ceturtdien, 9. novembrī, sveica arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Jubilāre, uzņemot viesus, atzina, ka ļoti gaidījusi apaļo gadadienu un bijusi pārsteigta gan par kuplo sveicēju pulku visas nedēļas garumā, gan Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pa pastu saņemto apsveikumu un pilsētas mēra apciemojumu.

Anna Alma Valdmane sevi sauc par liepājnieci un tikai kara godos pārcēlusies uz dzīvi ārpus Liepājas, kur apstākļi bijuši mierīgāki. Lielāko darba mūža daļu pavadījusi Liepājas Reģionālajā slimnīcā, tāpēc tagad ar prieku noraugoties, cik mūsdienīgi un skaisti iekārtota slimnīca pēc rekonstrukcijas. Piedzīvojusi gan Latvijas valsts neatkarības pirmos gadus ar Kārli Ulmani priekšgalā, gan kara postu un varas maiņas, kas sašķēlušas ģimeni, izsūtot vīru uz Intu Komi republikā, kas atrodas aptuveni 100 kilometrus no Polārā loka.

Jautāta par ilgdzīvošanas noslēpumu, jubilāre skaidroja, ka nav vienas receptes, kas palīdzējis nodzīvot tik garu mūžu, taču daudz laika pavadīts piemājas dārziņā, kur īpaša loma atvēlēta ziediem un krāšņumaugiem. Tāpat, sekojot ārstu norādēm, nu jau daudzus veselības stiprināšanai lietojot pa dažiem pilniem dienā kampara un baldriāna tinktūru. Īpaša aizraušanās visa mūža garumā bijusi adīšana un sevišķi padevušies cimdu adījumi.

Anna Alma Valdmane jubilejā no pašvaldības saņēma arī Liepājas pilsētas domes pabalstu 150 eiro apmērā, kāds tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Pašvaldība vēl arvien aicina visus liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt Liepājas pilsētas pašvaldības administrāciju, ja kādam no tuviniekiem tuvojas 100 gadu jubileja. Simtgadnieku piederīgie var zvanīt un informēt par tuvojošos jubileju domes Apmeklētāju pieņemšanas centru (APC) pa tālruni: 634 04705 vai rakstīt domei adresētu iesniegumu un atnest to uz APC Rožu ielā 6.

Pievieno komentāru

Liepājā