100 gadu jubilejā sumina liepājnieku Viktoru Makašovu

Otrdien, 12. novembrī, domes priekšsēdētājs Uldis Sesks 100 gadu jubilejā sveica liepājnieku Viktoru Makašovu, informē Liepājas dome.

Simtgadnieks viesus sagaidīja mundrā un priecīgā noskaņojumā, uzklausot domes priekšsēdētāja un tuvāko ģimenes locekļu sveicienus un vēlējumus.
 
Viktors Makašovs dzimis 1913. gada 12. novembrī Ukrainā, Harkovas apgabalā. Pēc pedagoģijas akadēmijas absolvēšanas simtgadnieks sāka strādāt kā krievu valodas skolotājs, bet pēc tam kļuva par direktoru. Lai gan bija daudz nākotnes plānu, V. Makašovu 1935. gadā iesauca karā. Bet kara beigās Makašova kungs nonāca vispirms Grobiņā un pēc tam Liepājā.

1946. gadā Viktors Makašovs apprecējās un laimīgā laulībā pavadīja 64 gadus, izaudzinot divus dēlus.

Viktors Makašovs kopā ar ziediem un apsveikumu kartīti saņēma arī Liepājas pilsētas domes pabalstu 100 latu apmērā, kāds tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Simtgadnieks saņēma arī Latvijas valsts prezidenta Andra Bērziņu apsveikumu. „Godājams un apbrīnojams ir Jūsu mūžs, kas mērāms gadsimta garumā, bagāts ar dažādiem notikumiem, līdzīgi kā Latvijas  valsts pēdējās simtgades vēsture. Stipru veselību, izturību un dzīvesprieku! Lai dzīves turpmākie gadi rit labestības un sapratnes gaisotnē, līdzās esot tuviem un mīļiem cilvēkiem!”, apsveicot simtgadnieku vēl prezidenta kungs.

Pašvaldība aicina liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt Liepājas pilsētas domi, ja kādam no tuviniekiem tuvojas 100 gadu jubileja. Simtgadnieka piederīgie var zvanīt un informēt par tuvojošos jubileju domes Apmeklētāju pieņemšanas centru (APC) pa tālruni: 634 04705 vai rakstīt domei adresētu iesniegumu un atnest to uz APC, Rožu ielā 6.

Pievieno komentāru

Liepājā