1. maijā Rožu laukumā notiks tradicinālie svētki dārzkopjiem "Pavasaris ziedos"

Liepājā, Rožu laukumā, 1.maijā no pulksten 9 norisināsies tradicionālie svētki dārzkopjiem “Pavasaris ziedos”, kas ir lielākais šāda veida stādu tirgus Kurzemē. “Pavasaris ziedos” ierasti pulcēs gan dārzkopības profesionāļus, gan entuziastus no visas Latvijas un kaimiņzemēm.

Svētki dārzkopjiem “Pavasaris ziedos” norisināsies jau trīspadsmito gadu pēc kārtas, tas saglabājis un nosargājis savu vietu dārzu kultūras cienītāju vidū, par to liecina katru gadu pieaugošais dalībnieku un viennozīmīgi arī apmeklētāju skaits, kas katru gadu ar nepacietību gaida šo stādu tirgu, lai atrastu savus iemīļotākos ziedus, krāšņumaugus, kokus un krūmus, informē biedrības “ETNO Liepāja” vadītāja Madara Lubāne.

Šogad dārzkopju svētkiem pieteikušās vairāk kā 60 stāduaudzētavas no visiem Latvijas reģioniem, piedāvājot plašu stādu klāstu un Latvijas klimata apstākļiem atbilstošu sortimentu. Savu produkciju piedāvās gan individuālās dārzniecības un kolekcionāri, gan Latvijā lielākie un atpazīstamākie stādaudzētāju uzņēmumi, kā LU rododendru selekcijas un izmēģ. audzētava "Babīte", AS "Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija", SIA "Latroze", IK“ Baižas” ,ZS "Pīlādži", ZS "Bērziņi", stādaudzētavas "Blīdene", SIA" Jāņadārzs", “Stādu placis”  un daudzi, daudzi citi. Gaidāmi Latvijā zināmākie un lielākie rožu stādu kolekcionāri. Dalībnieki Liepājā ieradīsies no Latvijas malu malām – Liepājas, Ventspils, Rīgas, Siguldas, Krimuldas, Tukuma, Talsiem, Dobeles, Jelgavas, Valmieras, Olaines, Bauskas, Ikšķiles un citiem novadiem, kā arī no Lietuvas.

Katru gadu dārznieki pārsteidz ar jaunu, vēl neredzētu augu šķirņu piedāvājumu. Šogad stādu sortimentā būs pieejami visplašāko ziemciešu, vīteņaugu, ziedošo krūmu, daudzveidīgu, izsmalcinātu rožu stādi, augststumbru rozes, ūdens rozes, peoniju stādi, rododendri, dekoratīvo lapu krūmi, smiltsērkšķu stādi, dārza krūmmellenes, vīnogu stādi,  viengadīgo augu, zemeņu stādi un daudz citu augu. Savukārt, lai sākotnēji izveidotu augšanai labvēlīgus apstākļus, tirgotāji piedāvās ekoloģiski tīru, cilvēkiem un apkārtējai videi draudzīgu mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus, īpašus produktus, lai atbrīvotos no sūnām, kā arī dārza inventāru, darba rīkus, aizsardzības līdzekļus, darba apģērbu un iecienītos “Javer” apavus. Amatnieku sortimentā būs daudzveidīgas keramikas un laukakmens dārza skulptūras, koka dārza mēbeles un citi čaklo amatnieku darināti izstrādājumi.

Svētkus dārzkopjiem “Pavasaris ziedos” 1.maijā organizē biedrība “ETNO Liepāja”.

Pievieno komentāru

Liepājā