Lielo pilsētu asociācijas vadītājs: Nepalīdzot reģioniem mājokļu jautājumā, nevarēs atrisināt bezdarba jautājumu tajos

Latvijas pašvaldībām nepalīdzot jautājumos, kas saistīti ar īres namu būvniecību, netiks atrisinātas nodarbinātības problēmas tajās, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) priekšsēdētājs Viktors Valainis (V).

Valainis stāstīja, ka mājokļa pieejamība ir viena no aktuālākajām problēmām, kas skar arī Latvijas lielākās pilsētas. Proti, visā Latvijā ir uzbūvēti tikai 2% jaunu daudzdzīvokļu īres namu un tas paveikts tikai Rīgā un Jūrmalā. Tuvojas noslēgumam daudzdzīvokļu īres nama būvniecības projekts Valmierā, kas būs zināms atspaids, bet arī ar tā īstenošanu ir zināmas problēmas.

"Problēma ir tajā, ka šāda projekta realizācija ir pamatīgs slogs uz pašvaldības pleciem, jo tas tiek veikts par pašvaldības līdzekļiem, tādējādi atņemot iespēju īstenot kādu citu projektu. Tāpēc šādu projektu realizēšanā nepieciešams valdības atbalsts un esam nolēmuši izstrādāt priekšlikumus normatīvos, kas paredzētu šādos gadījumos valdības atbalstu un tas tiktu apspriests ar ministrijām, kā arī ieviests dzīvē," stāstīja Valainis.

Pēc Valaiņa domām, mājokļa jautājums ir jārisina visās pašvaldībās, jo tas ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem normālu darba apstākļu nodrošināšanai. Tam pakārtota ir arī cita problēma, proti, mobilitātes jautājums, jo reģionos sabiedriskā transporta kustība nav izcila.

Jau ziņots, ka aprīlī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6,7%, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā martā, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Aprīļa sākumā NVA uzskaitē bija 64 631 bezdarbnieki, bet mēneša beigās - 61 882 bezdarbnieki, tādējādi reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā samazinājies par 2749 cilvēkiem.

Lielākais bezdarba līmeņa samazinājums vērojams Kurzemē, kur reģistrētā bezdarba līmenis aprīļa beigās samazinājies līdz 7,4%, kas ir par 0,7 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš. Vienlaikus Latgalē bezdarba līmenis samazinājies par 0,5 procentpunktiem un bija 15,9%.

Bezdarba līmeņa samazinājums vērojams arī Vidzemē un Zemgalē, kur bezdarbs samazinājies par 0,4 procentpunktiem, proti, Vidzemē bezdarbs samazinājies līdz 7,1%, bet Zemgalē - līdz 6,4%.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis aprīlī bija Rīgas reģionā - 4,2%, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā martā. Savukārt Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis aprīlī palicis nemainīgs jeb 4%.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas