ZZS Valsts prezidenta amatam neplāno virzīt ne Sudrabu, ne kādu citu kandidātu

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neplāno Valsts prezidenta amatam virzīt ne pašreizējo valsts kontrolieri Ingūnu Sudrabu, ne kādu citu kandidātu, otrdien raidījumā “Labrīt, Latvija!” sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Viņš pauda viedokli, ka pašreizējam Valsts prezidentam Valdim Zatleram nav sliktas izredzes tikt pārvēlētam. “Jautājums, protams, cik godprātīgi šīs partijas, kas sola viņam vienprātīgu atbalstu, rīkosies. Ja tas tā būs, tad tur nav problēmu viņam atkal kļūt par prezidentu,” sacīja Brigmanis.

Viņš atkārtoti apliecināja, ka lielākā daļa ZZS deputātu atbalsta Zatlera pārvēlēšanu, taču, piemēram, septiņi Zaļās partijas deputāti arvien bažījoties par prezidenta nostāju atomelektrostacijas jautājumā un ar Zatleru tiksies atsevišķi. Tāpat esot deputāti, kuri labāk Valsts prezidenta amatā redzētu Sudrabu.

“Bet viņa nebūs mūsu kandidāte, mūsu frakcija viņu neizvirzīs,” pauda Brigmanis. Arī citu kandidātu ZZS Saeimas frakcija nevirzīšot. “Domāju, ka neizvirzīs. Tā kā vairākums tomēr ir par Zatleru, tas nebūtu korekti mūsu frakcijai – izvirzīt kādu konkrētu kandidatūru,” viņš piebilda. Nevarot gan izslēgt, ka to izdarīs kāds individuāls deputāts, bet Brigmanis par to līdz šim neesot neko dzirdējis.

Brigmaņa ieskatā Zatlers četru gadu laikā ir audzis gan politiski, gan papildinājis saimnieciskās zināšanas. "Par prezidentu nepiedzimst, un šie četri gadi viņam ir bijusi laba skola, kas zināmā mērā ir viņa politiskais kapitāls un priekšrocība pret citiem kandidātiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas