ZZS par prezidenta amata kandidātiem lems vien maijā

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) par prezidenta amata kandidātiem lemšot vien maijā, aģentūrai BNS norādīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Viņš aģentūrai BNS uzsvēra, ka frakcija lēmumu pieņems maijā, kad oficiāli jāizvirza prezidenta amata kandidāti. Līdz tam katrai no apvienību veidojošajām četrām partijām ir jāpauž savs viedoklis. Frakcija arī plānojusi tikties ar Zatleru.

Brigmaņa vadītājā Latvijas Zemnieku savienībā ir domu daudzveidība, un prezidenta jautājumu arī plānots apspriest sestdien gaidāmajā kongresā.

"Zatleram nav visas frakcijas atbalsta," informēja Brigmanis. Viņš esot aptaujājis kolēģus - viens atbalsta valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas kandidatūru, cits - Zatleru, vēl kāds - citus pretendentus.

ZZS frakcijas vadītājs atzina, ka tie ZZS deputāti, kuri savulaik balsoja par Zatleru, arī šoreiz ir gatavi atbalstīt viņa pārvēlēšanu amatā, taču vērsa uzmanību uz to, ka 10.Saeimā frakcijā divas trešdaļas deputātu ir jauni.

Brigmanis nevērtēja otra koalīcijas partnera - "Vienotības" - izplatīto paziņojumu par atbalstu Zatleram arī otrajā pilnvaru termiņā. "Ar milzīgu pompu izplatīt paziņojumu.. labi, ka tā ir," vien noteica ZZS līderis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas