Zviedrijas premjers: Latvija ir uzticams partneris Zviedrijai

Latvija ir uzticams partneris Zviedrijai, piektdien pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski preses konferencē žurnālistiem atzina Zviedrijas premjers Fredriks Reinfelts (Fredrik Reinfeldt).

Viņaprāt, Latvijai un Zviedrijai ir liels potenciāls attīstīt divpusējās attiecības. "Ierodoties Latvijā, novēroju, ka Rīgā iekuģo prāmis no Zviedrijas, kas apliecina jau esošo labo sadarbību starp valstīm" viņš teica.

Zviedrijas premjers arī apliecināja, ka Zviedrija saprot Latviju saistībā ar ekonomiskās krīzes pārvarēšanu un zina, cik sāpīgs ir ekonomiskās krīzes trieciens. Zviedriju deviņdesmitajos gados arī skāra finanšu krīze, kā dēļ bija jāveic konsolidācija un citi pasākumi.

"Uzskatām, ka Latvijai ir panākumi ar krīzes pārvarēšanu un ir veiksmīgi panākta ekonomiskā atveseļošanās," viņš norādīja.

Savukārt Dombrovskis preses konferencē sacīja, ka tikšanās laikā pārrunātas gan divpusējās, gan reģionālās sadarbības iespējas. Tāpat tikšanās laikā apspriesti jautājumi, kas skar Eiropas Savienību.

Viņš atzina, ka kopš Latvijas neatkarības atgūšanas Zviedrija ir kļuvusi par lielāko investoru Latvijā, ja ieskaita arī investīcijas, kas nākušas caur Igauniju, kā arī par lielāko tirdzniecības partneri.

Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta piesaistīt zviedru investorus ne tikai sektoros, kur jau pašlaik tiek investēts - finanšu starpniecībā un tirdzniecībā -, bet arī ražošanas jomās.

Latvijas premjers minēja, ka tikšanās laikā pārrunāta arī starptautiskā aizdevuma programma un Reinfelts informēts par programmas gaitu un ekonomiskajiem notikumiem Latvijā.

Tāpat runāts par reģionālo enerģētiku, piemēram, par gāzes tirgus diversifikāciju un sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecības plāniem.

Tikšanās laikā premjeri apsprieda nākamo finanšu perspektīvu attiecībā uz Kohēzijas politiku un lauksaimniecības politiku.

Dombrovskis Zviedrijas premjeru informēja par situāciju, kas pašlaik notiek Latvijas lauksaimniecībā. Tāpat runāts par nevienlīdzīgajiem tiešmaksājumiem, ko saņem dažādu dalībvalstu saimniecības. Dombrovskis identificēja to kā Latvijas prioritāti lauksaimniecības politikas nākotnē, lai tiešmaksājumu līmeņus iespējami izlīdzinātu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijā vienas dienas oficiālajā vizītē piektdien ieradies Zviedrijas premjers. Vizītes laikā Reinfelts tikās ar Dombrovski. Abu valdību vadītāji piektdien piedalīsies apaļā galda diskusijā ar Latvijas un Zviedrijas uzņēmējiem par jaunu investīciju piesaisti un tirdzniecības veicināšanu starp abām valstīm.

Ar Reinfeltu tiksies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers. Zviedrijas Ministru prezidenta Reinfelta vizīte beigsies ar lekcijas nolasīšanu Rīgas Ekonomikas augstskolā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas