Žurnāls "Ir" laidis klajā speciālizdevumu "20 gadi pēc PSRS"

Ir pagājuši 20 gadi kopš 15 padomju "draudzīgās māsas" atguvušas valstisko neatkarību. Žurnāla "Ir" speciālizdevumā 15 neatkarīgi žurnālisti analizē savas valsts attīstību, savukārt šais valstīs dzīvojošie latvieši vērtē 20 gadu laikā pieredzētās pārmaiņas.

Tieši pirms divdesmit gadiem izgāzās augusta pučs un drīz PSRS sabruka, bet vai tas automātiski nozīmē, ka izdevās neatkarība? "Nē, padomju "māsas" ar brīvību rīkojušās ļoti atšķirīgi. Cik vien atšķirīgi var būt demokrātiska parlamenta kašķi no pilsoņu kara haosa, inovatīva modernu IT produktu jaunrade no mūžvecu izrakteņu pumpēšanas vai bezmaksas Wi–Fi pārklājums no armijas apsargātām interneta piekļuves vietām," secina "Ir" galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Gandrīz 80% no visiem bijušās PSRS iedzīvotājiem joprojām dzīvo dziļa autoritārisma apstākļos, kur tiem liegtas politiskās pamattiesības, deviņas no 15 valstīm pēdējo desmit gadu laikā kļuvušas arvien represīvākas un korumpēto tīklu ietekmei ir tendence pieaugt. Vai Latvijai būtu atviegloti jāuzelpo vai jājūtas apdraudētai?

Speciālizdevums pieejams visās lielākajās preses tirdzniecības vietās — Narvesen, Preses Apvienība, Rimi, Statoil, Sky u.c. Izdevums būs pārdošanā līdz septembra beigām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas