ZRP valdību vispirms mēģinās izveidot ar "Vienotību"; SC ‒ tikai trešā prioritāte

Zatlera Reformu partija (ZRP) valdību mēģinās izveidot vispirms ar "Vienotību", bet "Saskaņas centrs" ir tikai trešā prioritāte, aģentūrai BNS norādīja ZRP pārstāve Daiga Holma.

Partijas valde pieņēmusi oficiālu partijas pozīciju, ņemot vērā pēdējā laikā izskanējušās ziņas par ZRP iespējamo koalīcijas veidošanu ar "Saskaņas centru" (SC).

"ZRP mēģinās panākt vienošanos par valdības veidošanu ar trim partijām šādā prioritārā secībā ‒ pirmkārt, "Vienotību", otrkārt, Nacionālo apvienību, treškārt, "Saskaņas centru"," nolēmusi partijas valde.

Galvenais un svarīgākais koalīcijas partnera izvēles kritērijs būšot iespēja realizēt partijas piedāvātās reformas ekonomikas, politiskās sistēmas un sabiedrības saliedētības jomā.

ZRP premjera amata kandidāts Edmunds Sprūdžs aģentūrai BNS iepriekš uzsvēris, ka ZRP nav sarkano līniju koalīcijas veidošanā, taču "ir konkrēta nevarēšana" sadarboties ar Zaļo un zemnieku savienību un Šlesera partiju jeb politiskajiem spēkiem, kur ir iespējama pārāk liela naudas ietekme. Par tuvāko partneri ZRP uzskata "Vienotību".

Tomēr viņš neatbildēja, kurš būs trešais partneris, ja tāds būs nepieciešams, vien sacīja, ka visu noteiks pēcvēlēšanu realitāte.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas