ZRP un ZZS atstātu KNAB premjera pārraudzībā, SC un Nacionālā apvienība pieļauj neatkarīgas iestādes statusu

Zatlera Reformu partija (ZRP) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atstātu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) premjera pārraudzībā, bet "Saskaņas centrs" (SC) un Nacionālā apvienība pieļauj, ka birojam varētu piešķirt neatkarīgas iestādes statusu. Savukārt "Vienotībai" šajā jautājumā nav kopējas nostājas.

Par to liecina šo partiju pārstāvju teiktais aģentūrai BNS.

SC uzskata, ka KNAB ir jākļūst par neatkarīgu iestādi, līdzīgi kā Latvijas Banka vai Valsts kontrole, aģentūrai BNS sacīja SC līderis Nils Ušakovs.

Arī Nacionālā apvienība ""Visu Latvijai!"‒"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" neizslēdz, ka KNAB varētu mainīt statusu pret neatkarīgu institūciju. Apvienības premjera amata kandidāts Gaidis Bērziņš norādīja, ka šādā gadījumā šis jautājums būtu jāskata kopā ar citām neatkarīgajām institūcijām, kuru statuss tādējādi būtu nostiprināms Satversmē.

"Tiesībsargājošajām institūcijām ir jābūt ļoti tālu no politikas. Steidzami risināms jautājums ir par KNAB vadītāju, bet jautājums par statusu jāskata kontekstā ar citām iestādēm, jo Satversmes grozīšana var notikt tikai tad, ja ir skaidrs mērķis un ir skaidrs, kāds būs rezultāts," pastāstīja Bērziņš.

Savukārt ZRP un ZZS uzskata, ka premjeram arī turpmāk būtu jāpārrauga KNAB.

Zatlera Reformu partijas premjera amata kandidāts Edmunds Sprūdžs minēja, ka izmaiņas pašreizējā kārtībā nav vajadzīgas, taču ir jāpanāk, lai politiķi biroju mazāk izmanto savā retorikā.

"KNAB savu iespēju robežās darbu dara, nevajag viņus tur kaut kā.. ļausim viņiem strādāt! Es nedomāju, ka ir nepieciešamas izmaiņas, ir o.k. tā, kā ir," teica Sprūdžs.

Arī Zaļo un zemnieku savienības līderis Augusts Brigmanis pauda viedokli, ka politiķiem vajadzētu mazāk izteikties par šīm tēmām. Uz jautājumu, vai ZZS varētu atbalstīt KNAB vēlmi būt neatkarīgai iestādei, Brigmanis atbildēja: "Es nezinu. Šajā situācijā es pateikšu tā – lai viņi iet, sēž vieni paši un lai darās, un cauri."

Savukārt "Vienotībai" šajā jautājumā nav kopēja viedokļa. "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis pieļāva, ka pārraudzība pār KNAB būtu precīzāk jānosaka, taču pašreizējā sistēma nav slikta.

Viņaprāt, problēmas KNAB var atrisināt, sakārtojot personālpolitiku un izvēloties "labu, normālu, civilizētu vadītāju". "Tur [KNAB] problēmu nebūs tad, kad tur būs ne politiski izvēlēti vai angažēti [darbinieki]," piebilda Zaķis.

Jau vēstīts, ka pēc aģentūras BNS pasūtījuma veiktā "Latvijas faktu" aptauja liecina, ka augustā politisko spēku reitingu līderi joprojām ir SC un ZRP. Piecu procentu barjeru pārvarētu vēl "Vienotība", Nacionālā apvienība un ZZS.

Pārējiem politiskajiem spēkiem ir mazāk nekā 2% vēlētāju atbalsts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas