ZRP par trešo koalīcijas partneri izvēlas SC un aicina Dombrovski turpināt vadīt valdību 1

Zatlera Reformu partijas (ZRP) valdes sēdē, kas beidzās pāris stundu pēc pusnakts, nolemts, ka trešajam koalīcijas partnerim jābūt apvienībai "Saskaņas centrs" (SC). ZRP arī aicina Valdi Dombrovski ("Vienotība") turpināt vadīt valdību, aģentūru BNS informēja ZRP pārstāve Daiga Holma.

ZRP uzskata, ka "Vienotība" ir tuvākais ideoloģiskais partneris, taču uzsver, ka ZRP izvirzītie reformu plāni ir īstenojami tikai ar plašas koalīcijas atbalstu Saeimā.

ZRP secinājusi, ka daļu programmas iespējams vienlīdz labi īstenot koalīcijā ar Nacionālo apvienību (NA) un SC. Vienlaikus vairākos nozīmīgos jautājumos pastāv atšķirīgas iespējas. ZRP ekonomikas un izglītības programmas sadaļas ir daļēji iespējams īstenot koalīcijā ar "Vienotību" un NA, taču pilnvērtīgas reformas ir iespējamas plašākā koalīcijā.

"Savukārt vienas no prioritārajām ZRP programmas sadaļām – politiskās sistēmas reformas un sabiedrības saliedētības principus - būs iespējams īstenot tieši koalīcijā ar "Saskaņas centru"," norāda valde.

ZRP tomēr ir priekšnosacījumi sadarbībai ar SC: Latvijas okupācijas fakta un valstiskuma nepārtrauktības atzīšana, tiesiskuma principu ievērošana un atbildīga ekonomiskā politika. ZRP sagaida " neatgriezeniskus soļus no "Saskaņas centra", kas skaidri apliecinās lojalitāti Latvijas valstij".

"Zatlerieši" sarunās ar SC konstatējuši, ka apvienība ir gatava "konstruktīvi atbildēt uz šiem jautājumiem".

"SC jāatbrīvojas no interfrontes un komunistiskās partijas rēgiem, tāpat kā citām partijām jāatbrīvojas no iekšējā ienaidnieka meklēšanas," norāda ZRP valde.

Partija uzskata, ka tikai saliedētā sabiedrībā ir iespējams tiesiskums, caurspīdīga politika un taisnīgums.
"Šobrīd mums ir unikāla iespēja nojaukt etniskās neuzticēšanās mūri, lai veidotu vienotu tautu, kura īsteno varu neatkarīgajā Latvijas valstī. Plašai koalīcijai būs iespēja parādīt, ka visiem Latvijas pilsoņiem ir gan vienādas tiesības piedalīties valsts pārvaldīšanā, gan vienāda atbildība par Latvijas nākotni.

Tāpēc mēs uzskatām, ka "Saskaņas centram" ir jāstrādā valdībā," nolēmusi valde.

Vienlaikus ZRP apliecina gatavību sadarboties gan ar SC, gan Nacionālo apvienību, lai gan pauž nožēlu, ka abi politiskie spēki ir " devuši pietiekoši skaidrus signālus par nepārvaramām pretrunām".

" ZRP apzinās sabiedrības viedokļa neviennozīmīgumu jautājumā par koalīcijas veidošanu ar Nacionālo Apvienību vai "Saskaņas centru". Tajā pašā laikā – daudzi patiešām nozīmīgi lēmumi ir saskārušies ar lielu sākotnējo pretestību visos laikos. Tomēr tieši tie parasti ir lēmumi, kas devuši nepieciešamo impulsu sabiedrības attīstībai," norāda valde.

Pēc ZRP domām, "Latvijai šobrīd ir nepieciešams lēmums par "Saskaņas centra" aicināšanu valdībā".
"Plašā ZRP, "Vienotības" un "Saskaņas centra" koalīcija nodrošinās iespēju vislabāk īstenot Latvijas vēlētāju vairākuma gribu. Aicinām Valdi Dombrovski uzņemties šīs koalīcijas valdības vadīšanu," teikts valdes lēmumā.

" ZRP līdz šim ir demonstrējis savu izlēmību un atšķirību no līdzšinējās politiskās kultūras. Tieši progresīvas, no aizspriedumiem brīvas domāšanas un saliedētības idejas dēļ ZRP spēj pieņemt šo Latvijas valsts pastāvēšanai tik nozīmīgo lēmumu," teikts paziņojuma noslēgumā.

ZRP valdes sēde beidzās īsi pirms pulksten 2.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

suurpere

Ļoti pareizs lemums ir pieņemts domājot ar galvu nevis emocijām.Pietiek kurināt naidu.Miers baro ,naids posta.Gribējam neatkarību,kļuvām atkarīgi no valsts izzadzējiem,''Parex'' bankas lobētājiem.Kas to visu izdarīja.Mūsu paši tautas bāleliņi-latvieši,kuri ar savu zagšanu ir pataisījuši mūsu tautu ,atkarīgu no ārvalsts kreditorie,.Es nenosaukšu veselu plejādi ar mūsu tautas ''vAROŅIEM'',JŪS PAŠI LABI ZINĀT,KURI IR STĀVUS BAGĀTI,ARĪ TOS CILVĒKUS ,KURI KURINA NAIDU PRET CITTAUTIEŠIEM.Ja mēs gribam iegūt neatkarību,tad tam tā bija jānotiek.ZRP izdarīja politiski pareizu lēmumu.Neiespaidosimies no naida kurinātājiem.Ļausim strādāt šos 3.gadus ,un tad jau redzēsim.Esmu pārliecināta,ka būs labāk,sliktāk vairs nevar būt.Domāsim saprātīgi.

pirms 9 gadiem, 2011.10.01 11:58

Latvijas ziņas