ZRP pamet seši biedri: paziņojums 3

Par izstāšanos no Zatlera Reformu partijas un atbalstu Valda Dombrovska jaunajai valdībai.

Informējam, ka mēs, zemāk parakstījušies Zatlera Reformu partijas (ZRP) biedri, esam pieņēmuši lēmumu izstāties no ZRP tajā valdošās nedemokrātiskās lēmumu pieņemšanas un savstarpējās neuzticēšanās dēļ.

Uzskatām, ka partijā pastāvošie lēmumu pieņemšanas mehānismi ir klajā pretrunā ar pašas ZRP sludinātajiem godīguma, atklātības un līdzdalības principiem. Ja sākotnēji ZRP un tās programmu veidošanas process bija izteikti demokrātisks, ar daudzu profesionāļu piedalīšanos, tad šobrīd varu ZRP ir atklāti uzurpējusi šaura cilvēku grupa, jeb tā dēvētais „partijas kodols”. Tāpat jāatzīst, ka ZRP iekšienē bez partijas valdes un jaunievēlētās 11. Saeimas deputātu frakcijas pastāv vēl kāds vai kādi mums nezināmi varas centri, kuros lēmumi tiek pieņemti voluntāri, bet pēc tam uzspiesti pārējiem ZRP biedriem.

Gan jaunievēlētie 11. Saeimas deputāti, gan atsevišķi ZRP valdes locekļi ir daudzkārt norādījuši uz šo faktu, atgādinot, ka ZRP vieni no galvenajiem solījumiem, ienākot politikā, bija tiesiskums, godīgums un līdzdalība. Diemžēl visi šie atgādinājumi ir tikuši ignorēti, tieši tāpat, kā tiek ignorētas partijas biedru iniciatīvas. Apstākļos, kad svarīgu lēmumu pieņemšanas process ZRP ir necaurskatāms un lēmumi netiek saskaņoti ne tikai ar partijas biedriem un jaunievēlētajiem 11. Saeimas deputātiem, bet ļoti bieži pat arī ar daļu ZRP valdes locekļu, izstāšanās no ZRP ir mūsu vienīgā iespēja attaisnot vēlētāju uzticību un pildīt viņiem dotos solījumus.

Īpaši vēlamies uzsvērt, ka mūsu rīcība nekādā gadījumā neizraisīs parlamentāro krīzi un nebūs šķērslis jaunas Valda Dombrovska (V) valdības izveidošanai. Mēs garantējam atbalstu Valdim Dombrovskim kā Ministru prezidentam gan valdības veidošanas procesā, gan valdības darba laikā.

Lai pamatotu augšminētos pārmetumus, minēsim vairākus būtiskus lēmumus, kuri tikuši pieņemti, ignorējot vai neinformējot par nodomiem daļu ZRP valdes, ZRP jaunievēlētos 11. Saeimas deputātus, kā arī partijas ierindas biedrus un atbalstītājus:

1) Edmunda Sprūdža izvirzīšana par ZRP premjerministra amata kandidātu. E. Sprūdžs tika izvirzīts, nekonsultējoties ar daļu valdes un partijas reģionālajām nodaļām.
2) Sarunu par nākošās valdības veidošanu vedēju no ZRP puses izvēle. Sarunu grupa tika izveidota, nekonsultējoties nedz ar ZRP valdi, nedz jaunievēlētajiem 11. Saeimas deputātiem.
3) Lēmums par „Saskaņas centra” aicināšanu veidot nākošo valdošo koalīciju kopā ar ZRP un „Vienotību”. Lai arī pirms vēlēšanām tika skaidri deklarēts, ka ZRP prioritāro partneru secība ir „Vienotība”, tad Nacionālā apvienība, bet tikai pēc tam seko „Saskaņas Centrs”, neinformējot nedz jaunievēlētos deputātus, nedz partijas biedrus, tika pieņemts lēmums, ka ZRP dod priekšroku koalīcijai ar „Saskaņas centru”. Īpaši vēlamies uzsvērt, ka lēmums par šādu sadarbības piedāvājumu tika pieņemts vēl pirms ZRP valdes sēdes, un arī daļa valdes biedru tika nostādīta jau notikuša fakta priekšā.
4) Lēmums par Nacionālās apvienības aicināšanu valdībā. Lēmums tika pieņemts, iepriekš neinformējot jaunievēlētos 11. Saeimas deputātus. Lai arī deputātu vairākums atbalsta šo izvēli, uzskatām, ka nākošo parlamentāriešu neinformēšana nav atbilstoša ZRP deklarētajiem principiem.
5) ZRP prioritāro ministriju un ministru amata kandidātu izvēle. Lēmums par ZRP prioritārajām ministrijām un izvirzītajiem ministru amatu kandidātiem tika pieņemts, nekonsultējoties ar daļu ZRP valdes un jaunievēlētajiem 11.Saeimas deputātiem.

Līdzīgā, nedemokrātiskā veidā ir tikuši pieņemti arī daudzi citi, mazāk nozīmīgi lēmumi, bet neviens no mēģinājumiem mainīt stāvokli nav vainagojies ar panākumiem. Situācija, kad nerēķinoties ar ZRP biedru vairākumu tiek uzurpēta vara šaura „kodola” ietvaros, atsakoties sniegt jebkādus paskaidrojumus, mums nav pieņemama un neatbilst sabiedrības interesēm. Tāpat mēs nevaram uzņemties atbildību par lēmumiem, kurus nespējam ietekmēt un nevēlamies, ka mūsu veidoto partijas programmu un mūsu vārdus izmanto sabiedrības konsekventai maldināšanai.

Tā kā mums ir liegta iespēja produktīvi strādāt valsts un savu vēlētāju interesēs, esam pieņēmuši lēmumu par izstāšanos no ZRP un neatkarīgo deputātu grupas izveidi 11. Saeimā. Ceram uz vēlētāju sapratni un gaidām ierosinājumus, kā turpmāk organizēt mūsu politisko darbību, kuras pamatā būs tiesiskuma, godīguma un caurspīdīguma principi.

Ar cieņu:
Klāvs Olšteins
Elīna Siliņa
Gunārs Rusiņš
Jānis Upenieks
Viktors Valainis
Jānis Junkurs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kristine

Elina Silina vel tikko zurnala IR tika iepazistinata ka 'zatlera meitene'. ja, domas atri mainas. vai kazoki? bet nevar jau teikt, ka nebus labak. varbut ir izrekinats tas, lai zatlers nevaretu apversties un saiet kopa ar Saskanju?

pirms 9 gadiem, 2011.10.16 20:11

Latvijas ziņas