ZRP atstājušie seši deputāti Saeimā otrdien būs pilnā sastāvā, balsos par jauno valdību

Zatlera Reformu partiju (ZRP) pametušie seši deputāti otrdien plāno atbalstīt Valda Dombrovska trešo valdību, un sēdē piedalīsies arī deputāte Elīna Siliņa, kura bija izbraukusi no valsts.

Klāvs Olšteins žurnālistiem pēc jaunās koalīcijas pārstāvju tikšanās žurnālistiem vēlreiz apliecināja, ka seši deputāti, kas bija ievēlēti no ZRP, bet partiju pameta dienu pirms svinīgā deputāta zvēresta došanas, turpina atbalstīt Dombrovska valdību un neesot pamata, lai kaut kas mainītos.

Viņš arī apstiprināja, ka otrdien Saeimas sēdē, kad paredzēts balsojums par jauno valdību, piedalīsies arī Elīna Siliņa, kura bija uz laiku izbraukusi no Latvijas.

Lai gan portāls "pietiek.com" iepriekš vēstīja, ka Siliņa pametusi valsti steigā, jo jūtot spiedienu nolikt deputāta mandātu, pēc Olšteina rīcībā esošās informācijas, viņa izbrauca no Latvijas ģimenes apstākļu dēļ.

Pēc jaunās koalīcijas tikšanās joprojām nav zināms, kurš būs jaunās valdības tieslietu ministrs, uz kuru pretendē divi Nacionālās apvienības pārstāvji – bijušais tielsietu ministrs Gaidis Bērziņš un advokāts Jānis Bordāns. Bērziņš žurnālistiem vien norādīja, ka tā būs premjera izvēle.

Jaunajā valdībā nebūs arī ministra biedra posteņa, kuru Dombrovska otrajā valdībā ieņēma aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Viņš tostarp bija atbildīgs par Latvijas sagatavošanos ES prezidentūrai 2015.gada pirmajā pusē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas