Zivtiņš: fotoradari sevi ir attaisnojuši

Jaunie fotoradari Latvijā darbojas jau ilgāk nekā mēnesi, un Valsts policijas (VP) Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš norāda, ka ierīces jau pašlaik ir sevi attaisnojušas un pozitīvi rezultāti gaidāmi arī ilgtermiņā, raksta "Neatkarīgā".

Viņš stāstījis, ka šā gada oktobrī, salīdzinot ar pērno gadu, bojā gājušo skaits pieauga par 69%, un, lielā mērā pateicoties fotoradariem un sabiedrības diskusijām, izdevies šo skaitu novembrī samazināt.

"Ņemot vērā pirmos rezultātus, varam secināt, ka, realizējot visu projektu, varētu sasniegt tos mērķus, ko sev esam nosprauduši. Proti, panākt, ka 2013.gadā, salīdzinot ar 2001. gadu, bojāgājušo skaits būtu par 75 procentiem mazāks," saka Zivtiņš.

Kaut arī kopaina satiksmes drošībā ir laba, arī šā gada decembrī, salīdzinot ar pērno gadu, bojāgājušo skaits palielinājies par 80% – pagājušajā gadā nomira pieci, bet šogad jau deviņi cilvēki. Zivtiņš norāda, ka pārsvarā tie ir gājēji, kuri nav nodrošinājušies ar atstarotāju un iet pa nepareizo brauktuves pusi.

Kvītis par līdzšinējo fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem transportlīdzekļu turētāji (īpašnieki) parasti saņēma vienas līdz divu nedēļu laikā. Līdz ar jauno fotoradaru ieviešanu termiņš pagarināts – atbilstoši administratīvo pārkāpumu kodeksam soda kvīti automašīnas īpašniekam jāizsūta četru mēnešu laikā kopš pārkāpuma fiksēšanas brīža. Tomēr arī pašlaik kvīti nogādā auto saimniekam vidēji divu nedēļu laikā, norāda Zivtiņš. Savukārt sods jāsamaksā 30 dienu laikā no pavēstes saņemšanas brīža.

"Visos gadījumos piemēro minimālo naudas sodu. Gadījumā, ja pārkāpumu fiksē inspektors, tad lieta ir cita – tad viņš izvērtē visus par un pret. Gadās, ka cilvēks policijas redzeslokā par ātruma pārsniegšanu nonāk jau 20.reizi, un tad, protams, uzliks lielāko naudas sodu, bet par pārkāpumiem, kurus fiksē mehāniskie līdzekļi, sods ir mazākais no iespējamā," stāsta Zivtiņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas