Zivtiņš: Esmu pārprasts; autovadītāju reģistrā ievadītās medicīniskās izziņas nav jāvadā līdzi

Intervijā raidījumam "900 sekundes", apgalvojot, ka autovadītājiem medicīniskās izziņas ir vienmēr jāvadā līdzi, Valsts policijas (VP) Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš esot neprecīzi izteicies, sarunā ar portālu "Delfi" atzina Zivtiņš. Viņš sacīja, ka vēlējies vien teikt, ka "šādam dokumentam ir jābūt dabā", taču obligāti šī izziņa nav jāvadā līdzi kā vadītāja apliecība vai "tehniskā pase".

Zivtiņš gan pastāstīja, ka ir bijušas sūdzības no autovadītājiem, kuri ir izgājuši medicīnisko pārbaudi, taču, policistiem pārbaudot datubāzi, atklājies, ka tā nav tur reģistrēta. Tāpēc katram autovadītājam būtu jāpārliecinās, ka informācija par viņa veselības pārbaudēm ir reģistrēta, bet, ja tā nav, tad par to jāinformē atbildīgās iestādes un, kamēr tas nav izdarīts, izziņa jāvadā līdzi. Zivtiņš gan mierināja, ka šī dokumenta pārbaude nav policijas prioritāte.

Autovadītājam ir jābūt derīgai medicīniskajai izziņai, bet to nav nepieciešams vadāt līdzi, ja par to ir informācija transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā, precizē Ceļu satiksmes drošības direkcijas sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Jānis Aizpors.

No 2009. gada ārstniecības iestādēm informāciju par to, vai vadītājam nav medicīnisku pretindikāciju vadīt transportlīdzekli, ir jāievada reģistrā. Ja izziņa izsniegta pirms 2009.gada vai arī informācija reģistrā nav ievadīta, tad autovadītājam jāierodas kādā no CSDD nodaļām ar medicīnisko izziņu, kur darbinieki informāciju par to ievadīs reģistrā, norāda Aizpors.

Par informācijas esamību reģistrā autovadītāji var pārliecināties, izmantojot CSDD e-pakalpojumus.

Apturot autovadītāju, Valsts policijas pārstāvji medicīniskās izziņas esamību pārbauda transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā.

"Lai gan transportlīdzekļa vadītāja medicīniskā uzziņa ir obligāts dokuments jebkuram autovadītājam, VP svētku brīvdienās pastiprinātu uzmanību pievērsīs automašīnu un velosipēdu vadītājiem, lai pārliecinātos, vai nav lietoti alkoholiskie dzērieni vai narkotiskās vielas, vai automašīnas vadītājs un pasažieri, atrodoties automašīnā, ir piesprādzējušies ar drošības jostām," norāda VP priekšnieks Artis Velšs. "Tāpat uzmanība tiks pievērsta atstarotāju esamībai gājējiem un velosipēdistiem diennakts tumšajā laikā. Tādējādi policijas mērķis šajās brīvdienās noteikti nav medicīnisko uzziņu pārbaude," uzsver Velšs.

Šā gada 9. jūnijā Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Ministru kabineta noteikumu projekts, kas paredz, ka turpmāk transportlīdzekļu vadītājiem vairs netiks izsniegta medicīniskā uzziņa papīra veidā. Lai tas stātos spēkā, vēl jāgūst valdības atbalsts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas