Zināms provizoriskais 11. Saeimas sastāvs

Pēc visu plusu un svītrojumu apkopošanas vēlēšanu zīmēs pēc sestdien notikušajām ārkārtas vēlēšanām kļuvis zināms provizoriskais 11.Saeimas sastāvs.

Vēlēšanu uzvarētāji "Saskaņas centrs" ieguvuši 31 deputātu krēslu jaunajā parlamenta sasaukumā.

No Rīgas ievēlēti Jānis Urbanovičs, Andrejs Klementjevs, Artūrs Rubiks, Boriss Cilevičs, Nikolajs Kabanovs, Sergejs Mirskis, Igors Pimenovs, Mihails Zemļinskis, Irina Cvetkova, Igors Meļņikovs, Sergejs Potapkins, Ņikita Ņikiforovs, Igors Zujevs. Latgales vēlētājus pārstāvēs Ivans Ribakovs, Jānis Tutins, Raimonds Rubiks, Jeļena Lazareva, Dmitrijs Rodionovs, Aleksandrs Jakimovs, Vladimirs Nikonovs, Marjana Ivanova-Jevsejeva. No Vidzemes saraksta ievēlēti Sergejs Dolgopolovs, Jānis Ādamsons, Ivans Klementjevs, Viktors Jakovļevs un Aleksandrs Sakovskis. Zemgales vēlētāji mandātu devuši Vitālijam Orlovam, Ivaram Zariņam, Vladimiram Reskājam, bet Kurzemes vēlētāji - Valērijam Agešinam un Andrejam Elksniņam.

Pirmo reizi vēlēšanās startējusī Zatlera Reformu partija ierindojusies otrajā vietā ar 22 iegūtiem mandātiem.

No Rīgas apgabala vēlēšanu saraksta ievēlēti Edmunds Sprūdžs, Vjačeslavs Dombrovskis, Kārlis Eņģelis, Inga Bite un Valdis Liepiņš, no Vidzemes – Valdis Zatlers, Romualds Ražuks, Gunārs Rusiņš, Elīna Siliņa, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Jānis Upenieks, Guntars Bilsēns. No Zemgales saraksta deputātu vietas būs Klāvam Olšteinam, Jānim Ozoliņam, Ingai Vanagai, Viktoram Valainim. Kurzemes vēlētāji mandātu devuši Inesei Lībiņai-Egnerei, Initai Bišofai, Jānim Junkuram un Loretai Skaburskai, bet no Latgales saraksta ievēlēti Juris Viļums un Gunārs Igaunis.

"Vienotībai" vēlētāji devuši 20 mandātu. No Rīgas saraksta ievēlēti Andris Vilks, Ojārs Ēriks Kalniņš, Andrejs Judins, Ilze Viņķele, Andris Buiķis, Ingūna Rībena, no Kurzemes – Solvita Āboltiņa un Janīna Kursīte-Pakule. No Latgales jaunajā parlamentā darbosies Aleksejs Loskutovs un Jānis Lāčplēsis, no Vidzemes – Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks, Ilma Čepāne, Ainars Latkovskis, Ina Druviete, Dzintars Ābiķis un Edvards Smiltēns. Zemgales vēlētājus pārstāvēs Atis Lejiņš, Dzintars Zaķis un Jānis Reirs.

Nacionālajai apvienībai ""Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" jaunajā Saeimā saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem būs 14 deputātu vietu.

Rīgu pārstāvēs Einārs Cilinskis, Dzintars Rasnačs, Ilmārs Latkovskis un Dāvis Stalts. No Kurzemes ievēlēti Gaidis Bērziņš un Dzintars Kudums. Latgali jaunajā Saiemā pārstāvēs Inese Laizāne, Vidzemi – Raivis Dzintars, Jānis Dombrava, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš, Kārlis Krēsliņš, bet Zemgales vēlētājus – Imants Parādnieks un Vineta Poriņa.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienībai būs 13 mandātu, kurus no Rīgas saraksta ieguvuši Raimonds Vējonis un Kārlis Seržants, no Kurzemes – Dana Reizniece-Ozola, Aija Barča un Jānis Vucāns, no Latgales – Jānis Klaužs un Rihards Eigims. No Vidzemes vēlēšanu apgabala mandātu iegūst Jānis Dūklavs, Ingmārs Līdaka un Iveta Grigule, bet no Zemgales saraksta ievēlēti Augusts Brigmanis, Andris Bērziņš un Uldis Augulis.

Oficiālos vēlēšanu rezultātus Centrālā vēlēšanu komisija sola triju nedēļu laikā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas