Zīle: Latvija varētu apsvērt iespēju izsolē pārdot Šleseru

Apvienības Par labu Latviju! līdera Aināra Šlesera ierosinājums piešķirt Latvijas pilsonību ikvienam, kurš būtu gatavs ziedot valstij vienu miljonu eiro, ir cinisks un nopietna politiķa necienīgs, uzskata Eiropas parlamenta deputāts Roberts Zīle (TB/LNNK).

"Šlesera kunga kūsājošais optimisms un spēja uzburt aizvien fantastiskākas Latvijas attīstības ainas nu ir sasniegusi apogeju. Droši vien Latvijas valstij būtu jāapsver iespēja izsolē ar lejupejošu soli pārdot Šlesera kungu bagātiem investoriem biznesa projektu izstrādei," A.Šlesera paziņojumu ironiski komentēja TB/LNNK priekšsēdētājs R.Zīle.

Viņš norāda, ka "A.Šlesera paziņojums ir cinisks un nopietna politiķa necienīgs". "Eiropā jebkuru politisko uzskatu pārstāvjiem šāda ideja šķistu absurda un nepieņemama kaut vai no Eiropas kopējo interešu viedokļa vien. Jo, ko tad pēc būtības piedāvā tirgot Šlesera kungs - ērtu ES pilsonības iegūšanas iespēju liela mēroga neskaidras izcelsmes naudas turētājiem, kuri citādā veidā to iegūt nevarētu," norādīja R.Zīle.

Viņš arī uzsvēra, ka, ņemot vērā, ka A.Šlesera kungs ir viens no pazīstamākajiem Latvijas politiķiem un Eiropas Parlamentā pārstāvētas partijas priekšsēdētājs, "viņa paziņojums grauj Latvijas pašcieņu un starptautisko prestižu".

Jau vēstīts, ka A.Šlesers ceturtdienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes nāca klajā ar ierosinājumu piešķirt Latvijas pilsonību ikvienam, kurš būtu gatavs ziedot valstij vienu miljonu eiro. A.Šlesers aprēķinājis, ka piecu gadu laikā ar šādiem ziedojumiem valsts varētu iegūt 10 miljardus eiro.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas