Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziepniekkalna trīskāršajā slepkavībā apsūdzētajam piespriež 20 gadu cietumsodu

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma ar 20 gadu ieslodzījumu un mantas konfiskāciju sodīt Andreju Kļimovu, kurš 2006.gada 31.augustā Ziepniekkalnā nožņaudza savu sievu un divus mazgadīgos dēlus.

Prokurore Evija Freidenfelde-Sedleniece tiesu bija lūgusi Kļimovam piespriest mūža ieslodzījumu.
Tiesa apmierināja visas lietā iesniegtās civilprasības un no Kļimova par labu sievasmātei Valentīnai Andreičukai piedzina 300 857 latus, bet par labu diviem azartspēļu uzņēmumiem SIA "Altea" un SIA "Spēļu nams", kuros viņš strādāja, - attiecīgi 19 450 latus un 17 500 latus.
Tiesa šodien nosprieda cietumsoda termiņā ieskaitīt laiku, ko Kļimovs pavadījis apcietinājumā no 2006.gada 1.septembra līdz 2008.gada 13.janvārim.
Šodien pasludināto spriedumu 10 dienu laikā iespējams pārsūdzēt Augstākajā tiesā.
Saīsināto spriedumu tiesa nolasīja žurnālistu klātbūtnē, taču liedza procesu filmēt un ierakstīt.
Kā LETA jau ziņoja, medicīniskās ekspertīzes slēdzienā secināts, ka apsūdzētajam nav psihiskas saslimšanas, bet ir psiholoģiskas novirzes. Tiesai tika dota rekomendācija ņemt vērā šo atzinumu, taisot spriedumu, taču prokurore norādīja, ka neuzskata Kļimova psiholoģiskās īpatnības par tik būtiskām, lai tās mīkstinātu viņam piemērojamo sodu.
Ņemot vērā ekspertīzes slēdzienu, tiesa apsūdzētajam varēja mīkstināt sodu, kā arī atbrīvot viņu no tā izciešanas pilnībā vai piemērot viņam piespiedu ārstēšanos.
Kļimova advokāte iepriekš lūdza attaisnot savu aizstāvamo, uzskatot, ka nav savākts pietiekami daudz pierādījumu, lai atzītu viņu par vainīgu.
Pats apsūdzētais iztiesāšanas procesā nevēlējās runāt par viņam inkriminētajiem noziegumiem, taču pirms tam Kļimovs atzina savu vainu.
Prokurore norādīja, ka Kļimovs savu ģimenes locekļu slepkavību, visticamāk, izdarījis psihisko īpatnību dēļ, labāk vēlēdamies, lai ģimene mirst, nekā piedzīvo kaunu par viņa nodarījumiem.
No lietas materiāliem izriet, ka Kļimovs no savām darbavietām bija nelikumīgi piesavinājies kopumā vairāk nekā 35 000 latu. Savukārt viņa sieva kādā no saistītajiem uzņēmumiem strādājusi par galveno grāmatvedi, līdz ar to viņa varēja atklāt vīra veiktās pretlikumīgās darbības.
LETA jau ziņoja, ka, pamatojoties uz cietušās - noslepkavotās Anželikas Kļimovas mātes Valentīnas Andreičukas - pilnvarotā pārstāvja lūgumu, krimināllieta tika izskatīta slēgtā sēdē, lai netiktu apdraudēta lietā iesaistītās ģimenes privātā dzīve.
Cietušā statuss krimināllietā tika piešķirts arī uzņēmumam, kam pieder spēļu zāle, kurā apsūdzētais Kļimovs, strādājot par inkasatoru, piesavinājies naudu.
Vīrietim inkriminētie noziegumi tika kvalificēti pēc Krimināllikuma (KL) 118.panta 2.punkta - par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas. Personai, kura atzīta par vainīgu šādu noziegumu izdarīšanā, tiesa var piespriest mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.
Tāpat Kļimovs tika apsūdzēts pēc KL 179.panta 3.daļas par piesavināšanos lielos apmēros. Par šo nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu no sešiem līdz 15 gadiem.
Pēc slepkavībām vīrietis pats pieteicās policijai. Ģimenei tuvi cilvēki viņu iepriekš raksturoja ka priekšzīmīgu tēvu - rūpējies par ģimeni, daudz laika pavadījis ar dēliem, finansiāli palīdzējis bērnu skolai.
Policija jau iepriekš kā apsūdzētā iespējamās rīcības motīvu minējusi to, ka viņa sieva dienu pirms savas nāves uzzinājusi, ka Kļimovs, būdams inkasators spēļu zālē, krāpj darba devēju un gūst nelegālus ienākumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas