Zemes stundā aicina simboliski apliecināt apņemšanos taupīt resursus

Pasaules Dabas fonds sestdien Zemes stundā aicina ikvienu uz stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos taupīt resursus.

Zemes stundas projekta vadītāja Edīte Husare aģentūru BNS informēja, ka akcija notiks 26.martā no plkst.20.30 līdz 21.30. Akcijas laikā iedzīvotājiem uz vienu stundu būtu jāizslēdz vai jāsamazina apgaismojums, kā arī jāizslēdz maznozīmīgās elektroierīces.

Zemes stunda tiek organizēta, lai aicinātu visus padomāt par iespējām taupīt resursus arī ikdienā un pievienoties daudziem miljoniem cilvēku visā pasaulē, lai simboliski parādītu, ka arī mums rūp pasaules nākotne, norādīja Husare.

Uzņēmumi Zemes stundas laikā var izslēgt apgaismotās veikalu un pakalpojumu centru izkārtnes, birojos neatstāt datorus un citas elektroierīces gaidīšanas režīmā, tādējādi tās patērē līdz pat 25% no strādājoša aparāta enerģijas.

Savukārt iedzīvotāji mājās var samazināt vai pavisam izslēgt apgaismojumu dzīvojamajā zonā, izslēgt tādas elektroierīces kā, piemēram, dators un televizors, censties Zemes stundas laikā nevārīt ūdeni ar elektriskajām kannām, nelietot veļas mazgājamo un trauku mazgājamo mašīnu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas