Zatlers sūdzējies Augulim par bēdīgo Liepāja-Klaipēda ceļa stāvokli 4

Valsts prezidents Valdis Zatlers nosūtījis vēstuli satiksmes ministram Uldim Augulim (ZZS), kurā norādījis uz Liepājas-Klaipēdas autoceļa bēdīgo stāvokli.

U. Augulim intervijā Neatkarīgajā norādīts uz to, ka autovadītāji ir nikni par briesmīgā stāvoklī esošo Liepājas-Klaipēdas autoceļu.

Jautāts, vai šogad kas tiek plānots šīs situācijas risināšanā, U. Augulis atbildēja: "Par to ir arī Valsts prezidenta vēstule, kas tapa pēc brauciena uz Lietuvu pa šo ceļu. Tas tiks remontēts, ja paliks pāri līdzekļi no projektiem, bet šobrīd to ir tik, cik ir. Ja ietaupīs, varēsim runāt par šā posma atjaunošanu."

Runājot par šā gada prioritātēm, U. Augulis norāda, ka šobrīd ar Finanšu ministriju tiek saskaņota iespēja "saņemt papildu līdzekļus bedrīšu remontam, ja to vasaras periodā varētu trūkt".

"Paralēli tam budžetā papildus struktūrfondu līdzekļiem tieši ceļu, virskārtas rekonstrukcijai ir vairāk līdzekļu nekā bedrīšu labošanai, jo ilgtermiņā segas rekonstrukcija vai virsnofrēzēšana, uzklāšana no jauna valstij izmaksā lētāk nekā katru gadu labot bedres," norāda ministrs.

Viņaprāt, īstermiņā lāpīt bedres varbūt ir lētāk, "bet neesam tik bagāti, lai domātu par īstermiņa problēmu piesegšanu". "Domāju, ka, neraugoties uz krīzi, mums jādomā ilgtermiņā," pibilda ministrs.

Viņš uzsver, ka šogad notiks darbs pie lielajiem maģistrālajiem ceļu posmiem Ventspils–Rīga, Liepāja–Rīga, no Sēnītes uz Valmieru un vēl uz austrumu pusi, arī no Jelgavas uz Lietuvas robežu caur Meiteni. "Nākamgad pilnībā tiks renovēti par ES struktūrfondu līdzekļiem, tai skaitā vairāk nekā 200 km grants ceļu tiks noasfaltēti. Līdzekļu apjoms ir liels, tāds līdz šim Latvijas ceļiem nav bijis," uzsver U. Augulis.

Savukārt pašvaldību ceļu uzturēšanas līdzekļi atšķirībā no valsts autoceļiem esot palikuši pagājušā gada līmenī. "Papildu līdzekļi no struktūrfondiem pieejami tām pašvaldībām, kas realizē tranzītielu projektus, sakārtojot centrālās ielās, kā arī, iespējams, kādi līdzekļi palikuši pāri no projektu realizācijas, arī no satiksmes drošības projektiem. Ja būs pārpalikumi, sludināsim vēl trešo kārtu tranzītielu projektiem, jo daudzām pašvaldībām projekti nebija tik labā līmenī, lai tiktu apstiprināti," teica U. Augulis.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

to ...

Valdim dereetu pabraukaat arii pa citiem Liepaajas puses celjiem!!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.05 01:06

...

Jāpalūdz lai Voldiņš pabrauc no Liepājas uz Priekuli!

pirms 10 gadiem, 2011.03.02 21:05

Latvijas ziņas