Zatlers novēl ikvienam sirdī saglabāt Jāņu ugunskuru dzirksti

Valsts prezidents Valdis Zatlers, Līgo svētkos sveicot Latvijas iedzīvotājus un tautiešus ārzemēs, novēl ikvienam sirdī saglabāt Jāņu ugunskuru gaišumu, lai būtu degsme par savu valsti un aizvien kvēlojoša dzirksts radīt jaunas idejas un darīt lielus darbus Latvijas un tās cilvēku labā.

"Lai pirms svētkiem mums izdodas paveikt visus steidzamākos darbus, savukārt Līgo naktī un Jāņu dienā lai izdodas izjust mūsu paaudžu paaudzēs glabāto un nodoto tautas tradīciju stiprumu un sakņu dziļumu, kam šie vasaras saulgriežu svētki ir viens no spilgtākajiem apliecinājumiem," prezidenta preses dienesta izplatītajā apsveikumā vēl Zatlers.

Viņš arī norāda, ka "Līgo svētki ir vieni no latviskākajiem svētkiem. Tie mums, Latvijas tautai, ir unikāli, jo nekur citur pasaulē tos nesvin ar tādu īpašu vienotības un kopības noskaņu".

Prezidents arī mudina ikvienu, kam ir šāda iespēja, Līgo svētkos izbaudīt Latvijas dabas skaistumu, kam Jāņu laikā ir īpaša burvība, apciemot savu ģimeni, tuviniekus un arī doties aplīgot kaimiņus, lai nodotu cits citam laba vēlējumus un gaišas domas un ikvienās apciemotajās mājās nestu veselību un laimi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas