Zatlers kritizē planošanas trūkumu veselības reformās, traumpunktu darba laika maiņu dēvē par muļķību

Reformas veselības aprūpē ir atbalstāmas, taču tām jānotiek plānveidā, pa soļiem, nevis vienā dienā, žurnālistiem otrdien pēc vizītes Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš uzsvēra, ka nepārdomātu soļu veselības aprūpes reformā bijis daudz, tostarp "lielākā muļķība" bijusi lēmums slēgt traumpunktus dienas laikā, kaut lielākajā daļā traumu palīdzību var sniegt tikai slimnīcu uzņemšanas nodaļās, nevis pie ģimenes ārsta.

Runājot par Veselības ministrijas (VM) ieceri no šā gada vidus pakāpeniski pārcelt neatliekamās palīdzības sniegšanu traumu gadījumos no Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) uz Rīgas Austrumu slimnīcu, Zatlers teica, ka "jautājums nav par to, kur vedīs, bet gan par to, kā aprūpēs", tādēļ reformām jābūt pakāpeniskām un pārdomātām, tajās jāiesaista ārsti un slimnīcu vadība, un tas nevar notikt vienā dienā.

Jau vēstīts, ka Zatlers otrdien apmeklēja Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, lai izrunātos ar ārstiem par gaidāmajām pārmaiņām veselības nozarē.

Ziņots arī, ka valdība 2010.gada pēdējā sēdē pieņēma lēmumu, ka TOS no 2011.gada 1.jūlija vairs nesniegs neatliekamo palīdzību, kā līdz šim. TOS arī turpmāk sniegs plānveida palīdzību, savukārt akūtās traumas turpmāk ārstēs Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur izveidota jauna un moderna politraumu nodaļa, kā arī Rīgas 2.slimnīcā Daugavas kreisajā krastā.

Šis lēmums izraisīja asu kritiku un neizpratni mediķu aprindās.

Arī Zatlers iepriekš paudis nožēlu par dialoga trūkumu Veselības ministrijas plānos pārtraukt neatliekamās palīdzības sniegšanu TOS no šā gada 1.jūlija.

Zatlers vadīja TOS no 1994. līdz 2007.gadam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas