Zatlers: enerģētikai ir jābūt Latvijas prioritātei; kritizē lēno enerģētikas politikas sagatavošanu

Enerģētikai ir jābūt Latvijas prioritātei, otrdien publicētā intervijā laikrakstam "Diena" norādījis Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš kritizējis lēno enerģētikas politikas sagatavošanu Latvijā. "...mani vienīgi pārsteidz, cik lēni tiek gatavota enerģētikas politika - uzmetums tiek solīts uz septembri, lai gan tam sen bija jābūt gatavam. Tāpat kā sašķidrinātās gāzes termināļa idejai. Mēs visu laiku drusku nokavējam," atzina Zatlers.

Viņš uzsvēra, ka Latvija ir zaļa valsts. "Par zaļo enerģiju daudzas valstis mūs varētu apskaust. Mēs saražojam savu hidroenerģiju. Drusku mazie HES, drusku vējš, drusku - biomasa, un ir ļoti svarīgi raudzīties, kā mēs to visu attīstām," teica prezidents.

Zatlers arī norādīja, ka atbalsta Latvijas dalību Visaginas atomelektrostacijas (AES) projektā.

"Šo pozīciju, kas nav mana, bet Latvijas valsts, 2006.gadā pieņēma Aigara Kalvīša valdība ar vides ministru no Zaļās partijas. Ne jau prezidents nosaka, ko būvēt un atbalstīt. To ir noteikusi valdība laikā, kad es nemaz nebiju prezidents. Mans viedoklis ir pilnīgi skaidrs - tas ir saskaņā ar valdības lēmumu 2006. gadā," teica Zatlers.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas