Zatlers aicina lepoties ar Latviju un domāt, kā to pasniegt pasaulē 2

Stāstot par Latviju pasaulē, ir jādomā ne tikai par to, ko stāstīt, bet arī kā to pasniegt, ceturtdien Latvijas institūta (LI) rīkotā diskusijā par Latvijas tēlu pasaulē sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers.

"Ir jāiedomājas, kādus mūs redz citi, vai rādītais ir saprotams tikai mums, vai arī jebkuram pasaulē," norādīja prezidents.

Viņš minēja kādu piemēru, kad mēģinājis atrast kādu video rullīti par dziesmu svētkiem Latvijā, ko demonstrēt kādā kultūrai veltītā konferencē.

"Es tam veltīju nedēļu, un iznākums bija diezgan bēdīgs," atzina Zatlers, paskaidrojot, ka materiālu bijis maz, tie tapuši diezgan sen, turklāt sagatavoti no vietējo iedzīvotāju skatpunkta.

"Tur bija kadrs, kur mēģinājumā dejotāji dejo lietū un dubļos. Mēs droši vien skatītos un teiktu - kādi mūsējie ir malači, dejo pat lietū. Bet ārzemniekam, pirmo reizi to ieraugot, ir cits iespaids - kāpēc viņiem tāda tradīcija dejot dubļos?" sprieda Valsts prezidents.

Tādēļ viņš aicināja diskusijas dalībniekus runāt ne tikai par to, "ko celt, bet arī - kā celt".

Prezidents minēja, ka viņam pēdējo divu gadu laikā bijis grūts uzdevums - runāt par Latviju laikā, kad starptautiskajos medijos valsts vārds izskanējis ne tajā labākajā gaismā.

"Nekas cits neatlika kā mīlēt Latviju un ar lepnumu par to stāstīt. Ka mēs esam neatlaidīga tauta, mīlam savu zemi un esam neatlaidīgi savos centienos," sacīja Zatlers.

"Nevar būt lepnuma par kaut ko, ja jūs to nemīlat," viņš piebilda, aicinot ikvienu to paturēt prātā, kad pasaulē tiek stāstīts par Latviju, jo iespējams, ka tieši pašu latviešu dēļ Latvijas vārds reizēm izskan ne tajā labākajā nozīmē.

"Mūsdienu pasaulē ne veiksmīgi, ne neveiksmīgi vārdi nekur nepazūd," atgādināja Zatlers.

Viņš norādīja, ka ir daudz lietu, ar ko Latvija pamatoti var lepoties visā pasaulē, tostarp tādas kā ekumeniskais dievkalpojums 18.novembrī vai astoņu mazākumtautību skolas tik mazā valstī - tā neesot nekur citur pasaulē.

"Arī dzied un dejo daudz kur, bet tādā kvalitātē kā Latvijā - nekur," piebilda Valsts prezidents. "Katrs cilvēks Latvijā atradīs kaut ko, ko mīlēt."

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas