Zatleram ik vakaru ir "kritiskā pusstunda"

Valsts prezidentam Valdim Zatleram ik vakaru esot "kritiskā pusstunda", kurā viņš izvērtē savu rīcību. Intervijā žurnālam "Ir" Zatlers atzinis, ka labprāt sagaidītu viņa darbības vērtējumu, lai arī cik kritisks tas būtu.

"Pašnovērtējums ir tikai daļa, es esmu pieradis katru dienu sevi vērtēt – man vakarā ir kritiskā pusstunda, kad izvērtēju katru lietu, ko esmu darījis un ko varēju darīt labāk. Bet vienmēr tomēr ir vērtīgāk sagaidīt vērtējumu no sabiedrības. Jo sabiedrība ir tā, kuras labā politiķis strādā," teicis Zatlers. Uz jautājumu, kādēļ politiķi nevērtē prezidenta darbu, par ko viņš atskaitījies lasījumā Latvijas Universitātē, Zatlers atbildējis, ka Saeimā pēc vēlēšanām ir 60% jaunu deputātu.

"Līdz ar to viņu skatījums ir apmēram pusgada garumā, pirms tam varbūt vienam otram no deputātiem nav bijis četru gadu vērtējuma, viņi nav bijuši tik dziļi iekšā valsts politikā, lai pieņemtu savus lēmumus ļoti kategoriski. Tas, manuprāt, ir saprotami. Viņi sāk par to domāt. Un arī meklēt atbildes," klāstījis Zatlers. Viņš arī atzinis, ka no tikšanās ar deputātiem bija gaidījis daudz vairāk kritikas, jo tā palīdz pilnveidoties. Savukārt, runājot par dīvainajiem argumentiem, piemēram, ka prezidents piedzimis nepareizā zvaigznājā, Zatlers sacījis, ka viņa zvaigznājs – Auns – viņu pilnīgi apmierina. "Esmu dzimis kā Auns, un Auni parasti ir ļoti godīgi un strādīgi cilvēki. Mans zvaigznājs mani pilnīgi apmierina," teicis prezidents.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas