Zaharjins pilsonību ieguvis likumīgā ceļā 9

"Liepājas metalurga" (LM) akcionārs Sergejs Zaharjins pilsonību ieguvis likumīgā ceļā un nav pamata pilsonības atņemšanai, portālam apstiprina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Laiva.

"Veicot iekšējo pārbaudi un pārbaudot pilsonības iegūšanas materiālus, t.sk. kārtotā eksāmena materiālus, PMLP nekonstatēja nelikumības pilsonības pārbaudījumos un Zaharnija kunga pilsonība ir iegūta likumīgi, veicot visu naturalizācijas procedūras "ceļu" un nav pamata pilsonības atņemšanai. PMLP savu atzinumi ir nosūtījusi policijai," informē L. Laiva.

Kā ziņots, pēc portāla "Pietiek.com" iesnieguma, kurā tika norādīts uz S. Zaharjina valsts valodas neprasmi, PMLP tika uzsākta pārbaude par S. Zaharjina Latvijas pilsonības iegūšanas likumību.

Oficiāli skaitās, ka S. Zaharjins sekmīgi nolicis latviešu valodas eksāmenu, kas bijis nepieciešams Latvijas pilsonības iegūšanai. Nesaņēmis to par īpašiem nopelniem, S. Zaharjins pilsonību naturalizācijas kārtībā (kas paredz arī valodas eksāmena nokārtošanu) ieguva 1999. gadā, rakstīja "Pietiek.com".

Kad bankrota draudu dēļ LM vadība sāka apmeklēt valdības ēku, kļuva skaidrs, ka S. Zaharjins latviski par LM problēmām nav runājis pat ar premjeru Valdi Dombrovski un citiem ministriem. " Zaharjins ne tikai nespēj latviski runāt, bet arī nesaprot latviski, līdz ar ko ir tikai divas versijas - vai nu četrpadsmit gados kopš pilsonības iegūšanas viņš savas tolaik labās latviešu valodas zināšanas ir aizmirsis vai arī valodas eksāmenu reāli nav kārtojis," aizdomas pauda portāls.

Mrta beigās valdības sēdē Liepājas mērs Uldis Sesks, paklausot LM saimniekam, pakalpoja viņam kā tulks. Savukārt visi pārējie ministri rātni uzklausīja miljonāra uzstāšanos krievu valodā - tulkojumu nepieprasīja neviens, ziņoja portāls.

Šā gada 7. janvārī Zaharjins tika sodīts ar naudas sodu par valsts valodas ignorēšanu sava uzņēmuma vadīšanā. Valsts valodas centrs (VVC) pārbaudē konstatēja, ka LM padomes priekšsēdētājs S. Zaharjins nelieto valsts valodu amata un profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā". Uzņēmējs esot solījies, ka "uzlabos savu valsts valodas lietojumu", aģentūrai LETA teicis VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis.

Sods pārsūdzēts netika. Pēc "Pietiek.com" ziņām, sods bija 80 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

rainers

laikam švaki ar atmiņu,ātri visu aizmirsis...

pirms 7 gadiem, 2013.07.05 20:52

irms

labak zaharjins atpakal dzivo krievija un viegla runasi krieviski neka latvija

pirms 7 gadiem, 2013.07.05 21:44

Serafims

protams , ka likumigi jo eksamenu kartoja krievu valoda, jo latvija vienmer ir bijus neatnemama dala Krievijas

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 13:31

tank222222222222222

serafim tu žirinovskim piekritejs!

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 17:21

akals

Cik likumīgi vai nē, kuru tas interesē, viņam ir pilsoņa pase, un apaļa nulle latviešu valodas zināšanās :@

pirms 7 gadiem, 2013.07.06 22:02

Latvijas ziņas