XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki plānoti 2015.gada 6.-12.jūlijā

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus plānots rīkot no 2015.gada 6.jūlija līdz 12.jūlijam Rīgā, liecina rīkojuma projekts par svētku norises laiku un vietu, ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Iepriekšējie X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notika Rīgā no 2010.gada 6.jūlija līdz 11.jūlijam.

Kā galvenās svētku norises vietas Rīgā tradicionāli ir Mežaparka Lielā estrāde un Daugavas stadions. Mežaparka Lielā estrāde vienlaikus var uzņemt līdz 14 000 dziedātāju un līdz 40 000 skatītāju. Savukārt Daugavas stadionam jānodrošina atbilstoša infrastruktūra Deju lielkoncertu rīkošanai, lai tiktu ievēroti visi drošības pasākumi 16 000 līdz 18 000 skolēnu - tautas deju dejotājiem gan mēģinājumu, gan koncertu laikā, norāda Izglītības un zinātnes ministrija.

Visas svētku norises vietas būs zināmas pēc izskatīšanas un izvērtēšanas svētku Mākslinieciskās padomes, Rīcības komitejas un Dziesmu un deju svētku padomes sēdēs.

Lai nodrošinātu skolēnu iesaistīšanos Dziesmu un deju svētku procesā, nodrošinātu tradīcijas saglabāšanu un svētku sagatavošanu, ir iesaistīti vairāk nekā 5000 interešu izglītības, profesionālās ievirzes mūzikā, mākslā un dejā pedagogu, tāpēc būtiski esot saglabāt un nesamazināt valsts budžeta mērķdotāciju iepriekšminētajiem pedagogiem.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs ir Valsts izglītības satura centrs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas