VUGD: plūdu draudu Latvijas upēs pašlaik nav, ūdens līmenis upēs krītas

Latvijas upēs pašlaik plūdu draudu nav un ūdens līmenis pat nedaudz krītas, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Aldis Lieljuksis.

Ūdens līmenis mazliet pieaudzis ūdenstilpnēs Latgales un Vidzemes pusē, bet Kurzemē un Zemgalē upēs ūdens līmenis pārsvarā ir mazliet krities - pašlaik plūdi nedraud nekur, un arī ledus krāvumu spridzināšana nekur nav nepieciešama.

Arī Lielupē pie Mežotnes, kur nedēļas vidū ūdens līmenis cēlās par 143 centimetriem, pašlaik ūdens līmenis ir krities un līdz plūdu līmenim ir apmēram 170 centimetru.

Lieljuksis norādīja, ka pašlaik bažu par plūdiem nav, jo naktī temperatūra nokrītas zem nulles, līdz ar to arī krītas ūdens līmenis.

Jau vēstīts, ka trešdien Latvijas upēs turpinājās ūdens līmeņa paaugstināšanās. Visstraujāk ūdens līmenis bija cēlies Lielupē pie Mežotnes, liecināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Šajā Lielupes posmā radies ledus sastrēgums, kas izveidojies lejpus Mežotnes.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas