VUGD: Liepājā Karostas sakopšana samazinājusi kūlas ugunsgrēkus

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 14. līdz 16.martam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 334 izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem, no tiem 179 dzēsti svētdien. Kopumā šogad Latvijā reģistrēti jau 738 kūlas ugunsgrēki, informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste.

"Kūlas dedzināšana – tas nav veids, kā sakopt neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas. Turklāt neapsaimniekoti ir ne vien lauki, bet daudzviet nesakoptas ir pilsētu teritorijas. Piemēram, Liepājā pēc tam, kad sāka sakopt Karostas teritoriju, ir samazinājies kūlas ugunsgrēku skaits," norāda V. Gribuste.

Kūlas ugunsgrēki reģistrēti visā Latvijā un kopumā izdegusi teritorija 368 hektāru platībā. Visvairāk kūlas ugunsgrēku šajās brīvdienās reģistrēts Latgalē – 93, tai seko Zemgale ar 75 kūlas ugunsgrēkiem, Vidzeme – 65, Rīga un Rīgas reģions – 57 un Kurzeme ar 44 kūlas ugunsgrēkiem.

Kūlas ugunsgrēku rezultātā Siguldā aizdegusies neapsaimniekotas ēka, Olainē degusi garāža, Dobeles novada Krimūnu pagastā degusi dārza māja. Daugavpils novada Salienas pagastā dedzis  šķūnis ar malku un sienu.

Skrundas novada Rudbāržu pagastā un Kārsavas novada Mērdzenes pagastā kūlas degšanas sekas – aizdegusies vieglā automašīna.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas