VPR: neizprotamu iemeslu dēļ lauvas tiesa līdzekļi ceļu sakārtošanai līdz šim nonākuši Kurzemes reģionā

Neizprotamu iemeslu dēļ lauvas tiesa līdzekļi pirmās šķiras autoceļu sakārtošanai līdz šim nonākuši Kurzemes reģionā, ceturtdien intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze"  (LA) atzinis Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs.

"Nezinu gan, vai uz šiem ceļiem būtu lielāks noslogojums nekā uz Valmieru un Valku vai Vidzemes šoseju, kas aiziet uz Pleskavu – tur tikai daži posmi sakārtoti,"  teica Stepanovs.

Viņš rosināja naudu sadalīt pēc reģionālajām kvotām, kas ļautu to izlietot atbilstoši reālajām vajadzībām. "Plānošanas reģioni ir sagatavojuši aktuālu informāciju par sliktākajiem ceļu posmiem, bet nozaru ministrijas tam nepievērš pietiekamu uzmanību. Tādēļ uzskatām, ka jāatjauno Ceļu fonds, lai ieviestu lielāku skaidrību, cik procentu paliek valsts kabatā lielajiem ceļiem, cik – paliek pārējiem ceļiem. Uz vietas mēs daudz labāk redzam, kas un kā, spējam ceļu novērtēt, izbraucot pa to, nevis kā tagad, kad nozaru ministriju ierēdņi, kabinetā pie galda nosaka, kuri posmi ir slikti, un izlemj, vai to sakārtošanai atvēlami līdzekļi,"  klāstīja VPR vadītājs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas