VM pēc pusgada būs jāsniedz ziņojums par jauno kompensējamo zāļu kārtību

Veselības ministrijai (VM) pēc pusgada būs jāsniedz valdībā ziņojums par to, kā darbojas jaunā kompensējamo zāļu kārtība, trešdien Latvijas Radio sacīja premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība").

Viņš teica, ka ministrijai pēc pusgada būs jāziņo par rezultātiem no visiem aspektiem – gan par līdzekļu ietaupījumu, gan ietekmi uz kopējām zāļu cenām, gan par to, vai tiek reģistrēti kādi gadījumi, kad valsts kompensētās zāles pacientiem nav bijušas piemērotas. "Bet arī šajā gadījumā, ja tas tiek konstatēts, pastāv iespēja pacientam izrakstīt citus medikamentus," pauda premjers.

Savukārt komentējot divu pacientu plūsmu izveidošanu, jo esošajiem pacientiem kompensēs jau izrakstītās zāles, Dombrovskis sacīja, ka tas iecerēts kā pārejas posms, lai pilnīgi visus pacients uzreiz nepārceltu uz jauno sistēmu. "Kaut kādā brīdī šis lēmums jāpieņem un uz priekšu jāvirzās," viņš norādīja.

Jau vēstīts, ka no 1.februāra ārstiem receptēs jaunajiem pacientiem jāraksta starptautiskais nepatentētais zāļu nosaukums, nevis konkrētas firmas dotais nosaukums, un farmaceitam būs obligāti jāizsniedz lētākās zāles.

VM aprēķinājusi, ka jaunā kompensācijas kārtība varētu palīdzēt ietaupīt apmēram 1,7 miljonus latu gadā.

Valdības sēdē noteikumu projektu asi kritizēja farmācijas nozares organizācijas un Latvijas Ārstu biedrība, saucot tos par nepārdomātiem un lūdzot tos atlikt līdz 1.martam, lai turpinātu diskusijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas