VL līderi iesniedz 10111 parakstus grozījumiem Satversmē

Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) otrdien “Visu Latvijai!” (VL) līderi Raivis Dzintars un Imants Parādnieks iesnieguši vairāk nekā desmit tūkstošus parakstu par grozījumiem Satversmē, lai mācības skolās būtu tikai valsts valodā.

CVK pārbaudīs, vai visi paraksti ir derīgi – vai parakstījušies pilsoņi, vai paraksti ir notariāli apstiprināti un vai kāds nav parakstījies divas reizes. Pārbaude varētu ilgt divas nedēļas.

Ja parakstu skaits būs pietiekams, CVK sāks parakstu vākšanu. Komisijas priekšsēdētāja vietniece Kristīne Kurzemniece prognozē, ka to varētu sarīkot maija vidū.

Ja Nacionālās apvienības deputātu ierosināto Satversmes grozījumu projektu parakstu vākšanā atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita, to iesniegs Valsts prezidentam, kurš to nodos izskatīšanai Saeimai. Ja Saeima to noraidīs, par šo jautājumu tiks sarīkota tautas nobalsošana.

Pagājušajās Saeimas vēlēšanās balsstiesības bija 1 532 319 iedzīvotājiem, liecina CVK  informācija. Tādējādi parakstu vākšanā jāsavāc vairāk nekā 153 tūkstoši parakstu.

Kā portālu informēja Jānis Eglītis no "Visu Latvijai!", 10107 paraksti savākti tepat Latvijā, četri - ārpus Latvijas. "Apstiprināšanas kārtība ir atšķirīga, bet tie ir derīgi paraksti. Jūtamies ļoti gandarīti. Liels paldies visiem, kuri piedalījās!" teica J. Eglītis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas