Visvairāk sūdzas par ielu un teritoriju uzturēšanu

Decembrī uz Liepājas domes "karsto" tālruni zvanījuši un savus priekšlikumus vai sūdzības izteikuši 37 iedzīvotāji, no kuriem visvairāk - 15 iedzīvotāju - zvanījuši par ielu, teritoriju sakopšanu un apsaimniekošanas jautājumiem, kas sniegotas ziemas laikā ir īpaši aktuāli, informē Liepājas dome.

Visvairāk jautājumu iedzīvotājiem bijis par ielu un ietvju tīrīšanu no sniega. Iedzīvotāji informējuši, ka pie viņu dzīvojamām ēkām nav tīrītas un kaisītas ietves. Informācija nodota namu apsaimniekotājiem. Vairāki zvani saņemti arī par nepieciešamību attīrīt ielas no sniega. Saņemtā informācija nodota "Komunālajai pārvaldei", kas iespēju robežās šos jautājumus risina.

Citas domstarpības, ko ik gadu sagādā sniegs, veidojas starp ietvju uzkopējiem un brauktuvju uzturētājiem. Vairāki iedzīvotāji sūdzas par to, ka sētnieku darbu sabojā ielu tīrīšanas mašīnas, kas uz ietves no brauktuves puses uzsviež sniegu. Tomēr, kā norāda pašvaldība, bez vainas nav arī paši ietvju tīrītāji, kuri nereti visu sniegu uzmet uz brauktuves, lai gan ieteicams veidot sniega valni. Līdz ar to brauktuves tīrītāja automašīnas lāpsta sniegu viegli atsviež atpakaļ uz ietves, lai gan tehnika pārvietojas ar šim darbam atļauto ātrumu. Kā informē "Komunālā pārvalde", ja sētnieks uz ietves un brauktuves šķautnes veidos sniega valni, tad nākamajā brauktuves stumšanas reizē ietve netiks vai minimāli tiks apbērta ar sniegu, un sētnieka iepriekšējais darbs nebūs lieki darīts.

Vairāki zvanītāji interesējās arī par sabiedriskā transporta kustību, domē vēršoties ar jautājumu, kāpēc autobusi noteiktajā kustību saraksta laikā nekursē.

Iedzīvotāji zvanījuši arī par nepieciešamību noregulēt luksoforus. Izpilddirektors Edgars Rāts informē, ka luksofors pie Ceļu satiksmes drošības direkcijas ēkas noregulēts tā, lai neveidojas sastrēgums uz galvenās maģistrālās Brīvības ielas. Savukārt gājēju pārejai pie Annas baznīcas ir ļoti augsta iedzīvotāju kustības intensitāte, tādēļ luksofora darbību būtiski izmainīt nevar. Abu luksoforu darbības laikus nav plānots mainīt.

Kāds iedzīvotājs jautā, vai pēc jaunās tramvaja līnijas pabeigšanas tiks remontēta Cieceres iela. Rāts informē, ka būvdarbu robežās tiks sakārtots ielas segums. Pavasarī, iestājoties piemērotiem laika apstākļiem, tiks veikts bedrīšu remonts.

Liepājas domes "karstā" tālruņa numurs ir 63425197, un iedzīvotājiem uz to ir iespējams piezvanīt visu diennakti. Saņemtie zvani ar iedzīvotāju priekšlikumiem iespēju robežās tiek pārbaudīti un nodoti tālāk atbildīgajām instancēm, lai minētie trūkumi tiktu novērsti.

2012.gadā uz "karsto" tālruni kopā zvanītas 398 reizes.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas