Visvairāk spridzekļu – Kurzemes pusē

Šā gada pirmajā ceturksnī karavīri iznīcinājuši 203 sprādzienbīstamus priekšmetus, kas ir teju trīs reizes mazāk nekā 2012. gada pirmajos trīs mēnešos, kad iznīcināti 610 bīstami priekšmeti. Visvairāk bīstamo priekšmetu – 46 – atrasti un iznīcināti Saldus novadā, tam seko Priekules novads ar 39 bīstamajiem atradumiem un Liepāja ar 21 sprādzienbīstamu priekšmetu, ziņo portāls "Delfi", atsaucoties uz uzzināto Zemessardzē.

Šogad visbiežāk atrasti un neitralizēti artilērijas lādiņi – 103 vienības, kā arī 53 rokas un šauteņu granātas, 35 mīnmetēju mīnas, sešas raķetes, piecas inženieru munīcijas vienības un viena aviācijas bumba. Neitralizēti arī vairāk nekā četri kilogrami strēlnieku munīcijas vienību, kas pie sprādzienbīstamo priekšmetu kopskaita netiek skaitīti.

Zemessardzē norāda, ka tieši pavasarī un vasarā zemes augšējos slāņos nonāk daudz abos pasaules karos nesprāgušas munīcijas, tāpēc iedzīvotāji tiek lūgti būt atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt, bet par atradumu ziņot tuvākajai Valsts policijas nodaļai (110) vai glābšanas dienestam (112).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas