Visā Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas

Lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas tehnisko gatavību, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šodien plkst.11 visā Latvijā uz trim minūtēm ieslēgs trauksmes sirēnas, informē VUGD preses pārstāve Inga Vetere.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem trauksmes sirēnu gatavības pārbaude tiek veikta divas reizes gadā. Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata satraukties un nekāda turpmāka rīcība nav nepieciešama. Viesnīcu administrācija tiek aicināta informēt par trauksmes sirēnu pārbaudi savus ārvalstu klientus, lai neradītu lieku paniku.

Taču citkārt, izdzirdot trauksmes sirēnas signālu, ir jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un sniegtas rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem, rīcību katastrofas vai avārijas gadījumā.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

Sirēnas ir izvietotas ar aprēķinu, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā, tomēr šī dzirdamība ir atkarīga arī no vēja stipruma, gaisa mitruma un citiem apstākļiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas