Visā Latvijā notiek Lielā talka

Sestdien no plkst.9 līdz 15 visā Latvijā notiks Lielā talka, kurai šogad reģistrēta 1531 talkas norises vieta, informēja Lielās talkas mediju koordinatore Anna Blaua.

Lielās talkas atkritumu maisi šogad būs sarkanā krāsā, un talcinieki tos bez maksas varēs saņemt tikai un vienīgi sestdien ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana notiks tikai šajos maisos, un nekur citur tos šogad nebūs iespējams saņemt.

Par Lielās talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Talkas laikā piepildītie maisi būs jāatstāj tikai reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu jāinformē talkas atbildīgā persona.

Šogad reģistrēts rekordliels talku skaits, sasniedzot Lielās talkas sešu gadu vēsturē jaunu rekordu. Līdz šim lielākais talku skaits bija reģistrēts pagājušajā gadā, kad talkai tika pieteiktas 1490 talkas norises vietas.

Rīgā šoreiz Lielās talkas laikā talcinieki rosīsies 207 reģistrētās vietās.

Lielajā talkā aktīvi piedalīsies ne tikai valsts augstākās amatpersonas, bet arī sabiedrībā zināmas personas. Autosportists Haralds Šlēgelmilhs šogad talkas laikā strādās sporta kompleksā 333, basketbola kluba VEF Rīga spēlētājs Dairis Bertāns un citi komandas biedri darbosies Grīziņkalnā, kur iekārtos basketbola laukumus un labiekārto tuvējo apkārtni, bet diriģents Ints Teterovskis kopā ar kori Balsis strādās Mežaparka estrādē, kur talciniekus aicinās uz "plaušu attīrīšanu", savukārt TV3 ziņu vadītāja Agnese Vārpiņa šogad, līdzīgi kā katru gadu, kopā ar kolēģiem sakops Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritoriju, kā arī piedalīsies talkā Cēsīs.

Uzņēmējs Māris Gailis Lielajā talkā turpinās jau pirms 15 gadiem sākto Ķīpsalas sakopšanu.

Šogad Lielās talkas sauklis ir "Tīra Latvija sākas Tavā galvā!", tāpēc to iedzīvotāju daļu, kas šogad neplāno doties talkot vai kuriem nepatīk fiziskas aktivitātes, talkas rīkotāji aicina vienkārši padomāt un sakārtot domas. "Jo skaidrāka galva, tīrākas domas, laba pašsajūta un prieks, jo tīrāka vide mums apkārt. Atkritumu vākšana nav pašmērķis, būs patiess gandarījums, ja talka būs vairāk puķu stādīšana un kopā būšana dabā," pauda Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme.

Sadarbībā ar Eiropas kultūras galvaspilsētas rīkotāju Rīga 2014 Lielās talkas organizatori šogad īpašu uzmanību gribēja pievērst Rīgas pagalmiem, tāpēc jau pagājušā gada septembrī tika izsludināts pagalmu konkurss Rīgas iedzīvotājiem. Konkursā tika saņemti pieteikumi no dažādām Rīgas apkaimēm par dažāda lieluma pagalmiem, atšķirīgām vajadzībām tajos un dažādiem skatījumiem uz pagalmu, vidi kopumā.

Sestdien, Lielās talkas laikā, pārvērtības notiks Ziepniekkalnā, Valdeķu ielas 15.pagalmā, Mežciemā, Sergeja Eizenšteina ielas 63.pagalmā, un Maskavas forštatē, Balvu ielas 9 pagalmā.

Tāpat Lielā talka šogad turpina ūdenstilpņu sakopšanas programmu, kas ir viena no Lielās talkas apakšprogrammām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas