Virsmāte Zatleru uzskata par sabiedroto, žēlo Lembergu

Nule kā izveidotās partijas "Brīvība" līdere Virsmāte Zatlera Reformu partiju (ZRP) uzskata nevis par konkurentu, bet gan sabiedroto. Virsmātei arī žēl Ventspils mēra Aivara Lemberga, kura laiks ir beidzies.

Ventspils dziedniece Anita Pukaļeva jeb Virsmāte, kura izveidojusi partiju "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām", intervijā žurnālam "Sestdiena" atzinusi, ka Zatlers viņai ir nevis konkurents, bet gan sabiedrotais. Pateicoties savām gaišreģes spējām, viņa jau sen zinājusi, ka Zatlers atlaidīs Saeimu. Pēc viņas domām, referenduma rezultāti nozīmē, ka tauta gaida jaunus cilvēkus ar jaunām idejām.

Uz jautājumu, ko viņa domā par savu novadnieku, Ventspils mēru Aivaru Lembergu, omulīgā dziedniece atbild iecietīgi: "Man viņa žēl. Viņa laiks ir beidzies. Ja cilvēks nesaprot, ka jāpaiet malā, tas kļūst smieklīgi." Ventspilī daudzi vēl baidoties no Lemberga, bet tautas noskaņojums pamazām mainoties.
Virsmātes partija nelieto tādu vārdu kā "oligarhi". "Nevajag tiesāt oligarhus, Dievs viņus tiesās," viņa piebilst.

Virsmāte spriež, ka par Latvijas nelaimēm līdzatbildīgi ir arī vēlētāji. Dziedniece piesauc arī "karmu" un latviešu tautas pagātnes grēkus. "Vai dusmīgais latvietis maz zina, kas viņš bijis iepriekšējā dzīvē? Mēs kā tauta nemaz neesam tik balti un pūkaini. Es labi zinu, ko par mūsu strēlniekiem domā Krievijā. Arī čekistu vidū bija ļoti daudz latviešu," sacījusi Virsmāte. Pēc viņas domām, latviešiem jāatvainojas krievu tautai par sarkano strēlnieku nodarījumiem, tāpat kā jāatvainojas par Otrā pasaules kara laikā ebrejiem nodarīto.

Viņa arī stāstījusi, kā tapusi "Virsmāte". Titula iegūšanu esot veicinājis ezoterikas cienītāju aprindās pazīstamais dakteris Pēteris Kļava. Viņš atbraucis un teicis, ka tādi kā Anita dzimst viens no daudziem miljoniem. Kļava viņu nodēvējis kādā tibetiešu vārdā, kas nozīmē "Tas, kurš dod to, ko lūdz". Anitai gan nav izdevies iegaumēt sarežģīto vārdu. "Es taču neiešu savu mēli mocīt! Vakarā saku: "Mīļo Dieviņ, dod man latviešu vārdu!" Un tā arī Virsmāte pie manis atnāca."

Deputātu kandidātu sarakstos nav atrodams Virsmātes vārds, jo dziedniece nolēmusi atturēties no tiešas līdzdalības vēlēšanās. "Politikā es nebūšu, jo man ir savs amats, bet ar cilvēkiem es runāšu," viņa piebilst. Virsmāte ir pārliecināta, ka viņas atbalstītā partija iekļūs Saeimā.
Partijas sarakstam vēlēšanās būs 13.numurs, bet Virsmāte nav māņticīga, jo pati ir dzimusi 13.datumā. Uz jautājumu, vai vispār ir jēga kandidēt Saeimas vēlēšanās, jo 2012.gadā taču gaidāms pasaules gals, Virsmāte mierina, ka pasaules gals nebūs tāds, kādu visi iedomājas. "Tas būs vecās sistēmas gals,"mierina Virsmāte.

Viņa prognozē, ka Eiropas Savienība nākamgad pārstās eksistēt. Lielas pārmaiņas esot gaidāmas arī Latvijā.

"Tautu var mānīt 20 gadu, bet ilgāk vairs nevarēs. Šī sistēma ir jāmaina! Tūliņ un tagad," aicina dziedniece. Taču nekāda leiputrija nākotnē nav gaidāma, jo bez smaga darba nekas nesanāks. "Neparādīsies neviens Antiņš zelta zirgā un brīnumu nenesīs," prognozējusi Virsmāte.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas