Vilnītis: Reformu partija par agru ir norakstīta līķa statusā

Reformu partija par agru ir norakstīta līķa statusā un politiskajam spēkam kā kolosālu cilvēku kopumam tagad ir vienreizēja iespēja pastāvēt uz skaidri definētām prioritātēm, sacīja RP valdes loceklis un partijas Kurzemes reģiona nodaļas vadītājs Jānis Vilnītis.

Viņš norādīja, ka citi politiķi un politikas analītiķi ir pārāk agri izrakuši bedri RP, stāv tās malā un lasa nekrologus. Taču RP biedriem, kuri ir "ļoti spēcīgi sisti", jāpaliek pie iestāšanās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanu, atbalsta uzņēmējiem, pedagogu atalgojuma paaugstināšanas un citām izvirzītajām prioritātēm.

Vaicāts par iespēju 13.jūlijā gaidāmajā kongresā pretendēt uz partijas vadītāja jeb valdes priekšsēdētāja posteni, Vilnītis atbildēja, ka viņam vienmēr prioritāte bijusi Liepāja un pašlaik pilsētas domē RP ir otra lielākā frakcija. Politiķis gan pilnībā nenoraida šo iespēju, taču vairākām RP līderu grupām, kuras mudinājušas izvirzīt savu kandidatūru, Vilnītis ir skaidrojis, ka būtisks trūkums ir tas, ka viņš nav saistīts ar Ministru kabinetu un Saeimu - pretēji citam kandidātam, izglītības un zinātnes ministram Vjačeslavam Dombrovskim (RP).

Galīgo lēmumu par to, vai kandidēt uz RP vadītāja amatu, Vilnītis pieņemšot tuvāko nedēļu laikā. Taču jau tagad ir skaidrs, ka viņam kā reģionālās nodaļas vadītājam pienāksies vieta jaunajā valdē. Politiķis gan ir pārliecināts, ka viņam izdotos savākt balsis arī tad, ja tiktu rīkots balsojums. Pastāv iespēja, ka viņš varētu kandidēt uz RP domes vadītāja amatu - šīs vēlēšanas varētu notikt domes sēdē augustā vai septembrī.

RP valdes loceklis par pareizu soli vērtē partijas pašreizējā priekšsēdētāja Valda Zatlera lēmumu atkārtoti nekandidēt uz partijas vadītāja vietu, jo, pirmkārt, Zatlers šajā amatā ir ziedojis savu veselību. Otrkārt, gan eksprezidentam, gan Vilnītim ir sanācis pieļaut kļūdas.

Politiķis skaidroja, ka RP jāpiekopj liberāla ekonomiskā politika, bet vērtību jautājumos partijā ir panākta vienošanās, ka tās biedri ir dažādi - kāds atbalsta liberālas vērtības, cits konservatīvas, un Vilnītis atbalsta pēdējās. Politiskais spēks ir vienots jautājumā par centriskas politikas īstenošanu nacionālajos jautājumos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas