Vilks: jaunie nodokļi inflācijas līmeni var paaugstināt līdz 4%

Jaunie nodokļu palielinājumi, kas tiks veikti budžeta konsolidācijā, inflācijas līmeni var paaugstināt līdz 4%, otrdien žurnālistiem atzina finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība).

Šā gada valsts budžets apstiprināts ar 1,1% inflācijas prognozi, un kā norādīja A.Vilks, šo prognozi nāksies būtiski pārskatīt.

"Inflācija būs rādītājs, kurš visvairāk tiks ietekmēts un kurš var tikt visvairāk koriģēts šogad. Šodien valdības pieņemtie lēmumi atstās iespaidu uz inflāciju ar lielāko ietekmi tieši šajā gadā," sacīja ministrs.

A.Vilks gan atzina, ka oficiāli inflācijas prognoze vēl tiks koriģēta un matemātiski sarēķināta atbilstoši otrdien pieņemtajiem lēmumiem, tomēr ir skaidrs, ka inflācija šogad pieaugs.

Jau ziņots, ka valdība otrdien slēgtajā sēdē panāca vienošanos, ka nepieciešamās budžeta konsolidācijas nodrošināšanai tiks paaugstināta akcīze cigaretēm, stiprajam alkoholam un dabasgāzei, kuru patērē mājsaimniecības. Tāpat tiks atcelta samazinātā pievienotās vērtības nodokļa likme mājsaimniecībās patērētajai dabasgāzei. Tāpat palielinās izložu un azartspēļu nodokli, kā arī ieviesīs licences nebanku kreditētājiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas