Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu nodos vērtēšanai Saeimā 2

Ministru kabinets šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu, kas papildināts ar mehānismiem, lai nebūtu iespēju nobalsot par jautājumiem, kurus pašvaldības nevar realizēt.

Likumprojektu nodos vērtēšanai Saeimā.

VARAM ir precizējusi likumprojektu, paredzot, ka pašvaldības dome 15 dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas par referenduma ierosināšanu izvērtē pašvaldības iespējas nodrošināt materiālos un finanšu resursus gadījumā, ja ierosinātais jautājums pašvaldības referendumā tiks atbalstīts.

Pēc tam domei būs jālemj par referenduma ierosināšanu vai noraidīšanu, ja pašvaldībai nebūs iespēju nodrošināt nepieciešamos materiālus un finanšu resursus gadījumā, ja ierosinātais jautājums pašvaldības referendumā tiks atbalstīts.

Tāpat ministrija ir precizējusi iedzīvotāju skaitu, kas var ierosināt referendumu rīkošanu, proti, atstāta spēkā sākotnējā redakcija - visās pašvaldībās viens procentu slieksnis - 15% no pēdējo domes vēlēšanu balsstiesīgo vēlētāju skaita. Bet par domes atlaišanu būs nepieciešami ne mazāk kā 30% balsstiesīgo vēlētāju skaita.

Jau ziņots, ka uz pagājušās nedēļas valdības sēdi VARAM bija sagatavojusi likumprojekta redakciju, kurā bija paredzēti atšķirīgi procentuālie sliekšņi - atkarībā no iedzīvotāju skaita pašvaldībā, taču ministri nobalsoja par to, lai tiktu atstāta sākotnējā redakcija - visām pašvaldībām vienāds procentuālais slieksnis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas