"Vienotības", ZRP un nacionālās apvienības sarunās uz brīdi izsludina pārtraukumu

Zatlera reformu partijas (ZRP), Vienotības un nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) sarunās pirmdienas vakarā izsludināts pārtraukums, lai nacionālā apvienība varētu valdes sēdē apspriest koalīcijas sadarbības piedāvājumu, vēsta aģentūra LETA.

Aģentūra ziņo, ka Nacionālās apvienības (NA) valdes sēde varētu ilgt apmēram stundu, bet pēc tam turpināsies triju politisko spēku sarunas.

Jau ziņots, ka sarunas par koalīcijas veidošanu pirmdien pēcpusdienā sāka risināt ZRP un Vienotība, pēc tam piesaistot arī NA.

NA sarunās pārstāv Imants Parādnieks, Gaidis Bērziņš un Vineta Poriņa, ZRP – Valdis Zatlers, Edmunds Sprūdžs, Sandra Sondore-Kukule, Zanda Kalniņa-Lukaševiča un Vjačeslavs Dombrovskis, bet Vienotību – Valdis Dombrovskis, Solvita Āboltiņa, Edvards Smiltēns, Kārlis Šadurskis, Artis Pabriks un Pēteris Viņķelis. Ar pusstundas nokavēšanos uz sarunām ieradās arī viens no NA līderiem Raivis Dzintars, vēsta BNS.

Latvijas Televīzija atzīmēja, ka ZRP šajās sarunās ir brīvais mandāts. Tas nozīmē, ka ZRP var mainīt partijas valdes iepriekš pieņemto lēmumu veidot koalīciju ar SC, ziņo LETA.

Vienotības un ZRP sarunas pirmdien sākās plkst. 16.30.

Kā vēstīts, ZRP un Vienotība plāno aicināt Valsts prezidentu Andri Bērziņu par premjera amata kandidātu izvirzīt pašreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

Neoficiāli jau zināms, ka ZRP un Vienotība tikpat kā vienojušās aicināt NA par trešo koalīcijas partneri.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas