VIEDOKLIS: Biedrība "Lauksaimnieku apvienība" iesaka imigrantus nodarbināt arī laukos

Biedrība "Lauksaimnieku apvienība" uzskata, ka imigrantiem Latvijā jādzīvo cilvēcīgos apstākļos, bet nevajag aizmirst latviešu tautas tradīcijas un tradicionālo dzīvesveidu, kas ir cieši saistīts ar laukiem un lauksaimniecību, teikts "Lauksaimnieku apvienības" paziņojumā presei.

“Lauksaimnieku apvienība” iestājas par pēc iespējas ātrāku imigrantu nodarbināšanu, pēc to ieplūšanas Latvijā, tajā skaitā nodarbināšanu laukos, lai Latvijas valstij nebūtu jāiztukšo budžets sociālo pabalstu maksāšanai, kas, atbilstoši esošajai diskusijai valdībā, ir 256 eiro vai nedaudz mazāki, taču tāpat lielāki par vairumu pensiju un algu laukos.

Imigrantiem jādod iespēja strādāt kaut visvienkāršākos darbus, kā, piemēram, jaunaudžu stādīšana mežos, akmeņu lasīšana laukos, lai šie cilvēki saprastu, ka Latvijā ir iespēja strādāt, bet vienlaicīgi katram ir jāpierāda varēšana un vēlme būt Latvijā.

Pēc tikšanās ar Labklājības ministrijas un Iekšlietu ministrijas pārstāvjiem apvienības nonākusi pie secinājuma, ka jau esošās iespējas - darba vietas, ko piedāvā lauki, ir jāizmanto, diskutējot par imigrantu nodarbināšanu, tādējādi mazinot slogu uz budžetu, kur tā jau pietrūkt naudas skolotāju un mediķu algām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas