Vidusskolēniem notiks pirmais centralizētais eksāmens - angļu valodā

Jau šodien notiks pirmais obligātais centralizētais eksāmens vidusskolēniem šajā mācību gadā - angļu valodas eksāmena rakstu daļa.

Noteikumi "Par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2012./2013.mācību gadā" paredz, ka šodien notiek angļu valodas eksāmena rakstu daļa un sākas arī angļu valodas eksāmena mutiskā daļa, kas notiks arī vēl 27.martā un 28.martā.

Izglītības un zinātnes ministrija skaidro, ka angļu valodas eksāmena pārcelšana uz agrāku laiku ļaus par četrām dienām ātrāk izsniegt sertifikātus ar eksāmena vērtējumu. Ministrija arī norāda, ka eksāmena kārtošana jau agrā pavasarī ļautu gan samazināt kārtojamo eksāmenu skaitu, gan arī atslogot parasti pārblīvēto eksāmenu norises grafiku vasaras sākumā.

Ministrija uzsver, ka pavasara brīvdienas skolēniem netiks atņemtas - tās tiek pārceltas par vienu nedēļu ātrāk vai vēlāk - pēc skolu izvēles.

Saskaņā ar noteikumiem krievu valodā eksāmena rakstiskā daļa notiks 10.jūnijā, bet mutiskā daļa - 10. un 11.jūnijā. Vācu valodā pārbaudījuma rakstiskā daļa būs 17.jūnijā, bet mutvārdu daļa - 17. un 18.jūnijā. Savukārt franču valodā eksāmenu gan rakstiski, gan mutiski varēs kārtot 18.jūnijā.

Latviešu valodas eksāmens notiks 21.maijā, bet matemātikas - 30.maijā. Izvēles priekšmetos eksāmenu kārtošana sāksies 24.maijā tiem vidusskolēniem, kuri izvēlējušies eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē. Ķīmijas eksāmens notiks 5.jūnijā, bioloģijas eksāmenu varēs kārtot 14.jūnijā, bet fizikā - 20.jūnijā.

Noteikumos arī minēti datumi, kad eksāmenus varēs kārtot tie vidusskolēni, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ to nevarēs izdarīt noteiktajos datumos. Piemēram, pirmajā svešvalodā atkārtotais eksāmens paredzēts 21.jūnijā, latviešu valodā - 25.jūnijā, matemātikā - 27.jūnijā. Vairākus eksāmenus kārtot varēs vēl jūlija sākumā.

Tikmēr pārbaudes darbi pamatizglītības ieguvei devītās klases skolēniem sāksies 22.maijā, kad notiks latviešu valodas eksāmena rakstiskā daļa. Šajā dienā un 23.maijā notiks arī latviešu valodas eksāmena mutvārdu daļa. Svešvalodā pēc izglītojamā izvēles eksāmens notiks 28. un 29.maijā, bet matemātikā - 4.jūnijā. Eksāmens Latvijas un pasaules vēsturē būs jākārto 11.jūnijā.

Skolēniem, kuri nākamā gada pavasarī pabeigs 6.klasi, pārbaudes darbs matemātikā būs jākārto 9.maijā, bet latviešu valodā rakstiskā daļa paredzēta 14.maijā, savukārt mutvārdu daļu 6.klases skolēni varēs sākt kārtot jau no 7.janvāra. Dabaszinībās pārbaudes darbs notiks 23.maijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas