Vētras dēļ elektroapgāde traucēta vairāk nekā 100 000 mājsaimniecību; vislielākās problēmas Kurzemē

Spēcīgā vēja dēļ elektroapgāde šorīt traucēta vairāk nekā 100 000 mājsaimniecību, vislielākās problēmas novērojamas Kurzemē - Ventspils, Kuldīgas un Dundagas pusē, informē AS "Sadales tīkls" preses sekretāre Ilze Rubene.

Viņa sacīja, ka atslēgumu skaits gan ir mainīgs. "Sadales tīkla" pārstāve norādīja, ka tiek darīts viss iespējamais, lai elektroapgādi iespējami drīzāk atjaunotu. Pagaidām Rubene atturējās minēt, kad elektroenerģijas apgāde varētu tikt atjaunota pilnībā, taču viņa sacīja, ka uzņēmums ir licis lietā visus savus pieejamos resursus.

Jau ziņots, ka šonakt bez elektrības palika visa Ventspils. Vēlāk elektroenerģijas atslēgumu skaits turpināja pieaugt. Avārijas brigādes patlaban strādā notikumu vietās.

Naktī no Kurzemes uz Vidzemi Latvijai pāri traucās vētra, kas nu pamazām sākusi zaudēt savu spēku. Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija, līdz plkst.2 stiprākās vēja brāzmas - 30 metri sekundē - fiksētas Ventspilī un Liepājas ostā.

Ņemot vērā, ka minētā vētra tika prognozēta, AS "Sadales tīkls" pārstāvji bija sazinājušies ar pašvaldībām, brīdinot tās un aicinot būt gatavām iesaistīties vētras radīto postījumu novēršanā.

Iedzīvotāji, konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, tiek lūgti rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot par to, zvanot uz "Sadales tīkla" klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80 200 404.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas