Veselības ministrija rīkos reklāmas kampaņu par iespējām lētāk iegādāties zāles

Februārī Veselības ministrija (VM) un Veselības ekonomikas centrs uzsāks informatīvu kampaņu, kuras laikā iedzīvotāji tiks informēti par iespēju iegādāties lētākus līdzvērtīgas efektivitātes medikamentus, portālam Diena.lv pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Kampaņas laikā divu nedēļu garumā iedzīvotāji ar informatīviem materiāliem presē un reklāmas rullīšiem radio un televīzijā tiks uzrunāti nepārmaksāt par zālēm.

Lielākajai daļai medikamentu ir pieejama līdzvērtīgas iedarbības alternatīva - zāles, kas maksā lētāk par oriģinālajiem izstrādājumiem – tā saucamie ģenēriskie jeb patentbrīvie medikamenti, norāda VM pārstāvis.

Statistika liecina, ka, piemēram, 2009.gadā iedzīvotāji, izvēloties lētākus medikamentus, no saviem personīgajiem līdzekļiem būtu varējuši ietaupīt 7 miljonus latu.

VM vienlaikus norāda, ka pacientam kopā ar ārstu ir brīva iespēja izvēlēties medikamentus un atbilstošu ārstēšanas plānu, bet nebūtu pieļaujams, ja pacients, izrakstīto medikamentu neiegādājas un nelieto, jo nevar to atļauties.
Tādēļ iedzīvotāji tiks mudināti jautāt ārstam vai aptiekāram par iespējām ārstēties lētāk ietaupot zālēm nepieciešamos finanšu līdzekļus.

Līdz kampaņas uzsākšanai par tās norisi tiks informētas ģimenes ārstu asociācijas, ārstu speciālistu profesionālās organizācijas un pacientu sabiedriskās organizācijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas